Polska traci miliardowy biznes

Represyjne podejście Komisji Nadzoru Finansowego oraz Krajowej Administracji Skarbowej skłoniły prezesa oraz założyciela BitBay Sylwestra Suszka, do podjęcia decyzji o przeniesieniu giełdy na Maltę. Jakie rozwiązanie z Maltą w tle zastosował BitBay?

Polska traci miliardowy biznes. BitBay, największa polska giełda kryptowalut przenosi swoją siedzibę na Maltę. Polska walczy z kryptowalutami Dynamiczny rozwój rynku kryptowalut w Polsce stwarza wyzwania zarówno dla osób fizycznych (niekorzystne zasady rozliczania podatku od obrotu kryptowalutami), jak również dla legalnie zarejestrowanych w Polsce giełd kryptowalut.

Odmienne stanowisko do kwestii kryptowalut prezentują inne europejskie państwa. Giełda BitBay była kuszona przez Szwajcarię, Białoruś (oferowali 5-letnie zwolnienie z podatku dochodowego), wspomnianą Maltę, a także bardziej egzotyczne kierunki jak Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ostatecznie prezes BitBay wybrał Maltę, o czym poinformował podczas piątkowego Kongresu Bitcoin. BitBay dołączy do innej giełdy, która przeniosła swoją siedzibę do tego śródziemnomorskiego kraju – światowego giganta Binance.

Dynamiczny rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain przerósł polskich rządzących. Polskie państwo zamiast wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa i branże – rzuca im kłody pod nogi. Zamiast tworzyć przyjazne warunki do prowadzenia biznesu – zarzuca przedsiębiorców absurdami biurokracji. Na szczęście inne kraje prezentują odmienne nastawienie do branży kryptowalut, dzięki czemu możliwe jest legalne operowanie za granicą zarówno giełd, jak i traderów.

Czytaj więcej: poranny.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *