Pomogła policjantom zlikwidować punkt z nielegalnymi automatami

KMP w Zabrzu

Policjanci z I komisariatu, przeprowadzili interwencję dotyczącą punktu z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Dzięki zgłoszeniu jednej z mieszkanek Zabrza weszli do lokalu i zabezpieczyli 3 automaty. Obecnie trwają czynności prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

O godzinie 22.35 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia lokalu z nielegalnymi automatami do hazardu. Zgłaszającą interwencje była mieszkanka Zabrza, która poirytowana faktem, że jej mąż przegrywa pieniądze, grając na „automatach”, postanowiła dowiedzieć się gdzie jej mąż traci zarobione pieniądze. Jak się okazało punkt z nielegalnymi automatami do hazardu, znajdował się na ul. Sportowej.

Stojąc przed wejściem do lokalu, zdenerwowana kobieta postanowiła zadzwonić po pomoc na numer alarmowy 112. Na miejsce skierowano patrol z I komisariatu. Przybyli na miejsce mundurowi weszli do lokalu i ujawnili w nim 3 nielegalne automaty, w lokalu była też obecna 62-letnia pracownica lokalu. Zabezpieczone automaty trafią do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *