Ponad 2 tysiące zwycięzców w loterii

loteria

Ponad 2 tys. ludzi skreśliło te same numery i wygrało w losowaniu loterii w Karolinie Północnej. Kombinacja 0-0-0-0 była banalna i być może właśnie to przyniosło szczęście rzeszy graczy.

Gracze brali udział w sobotnim losowaniu lotto o nazwie Pick 4. Cztery zera znalazły się na kuponach łącznie 2014 osób. Mniej więcej połowa wygrała po 5 tys. dolarów. To przeszło 18,5 tys. złotych. Gracze, którzy zgarnęli taką nagrodę, kupili kupon za jednego dolara. Ci, którzy nabyli kupon za 50 centów, dostaną po 2,5 tys. dolarów, czyli przeszło 9,3 tys. złotych.

Identyczne kupony to nic nowego. Przedstawiciele NC Education Lottery podkreślają, że nierzadko się zdarza, że wielu graczy skreśli takie same numery. Praktyka ta jest dobrze znana. W 2012 roku loteria musiała wypłacić 7,5 miliona dolarów po tym, jak gracze masowo skreślili numery 1-1-1-1.

Teraz loteria wypłaci jeszcze więcej niż siedem lat temu. Gracze, łącznie z tymi, którzy skreślili inne numery niż cztery zera, w sobotnim losowaniu wygrali w sumie 7,8 miliona dolarów. Loteria uprzedziła, że w związku z tak dużą liczbą wygranych gracze będą musieli nieco dłużej poczekać na swoje nagrody.

Źródło: nypost.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *