Porównanie branży iGaming pomiędzy USA, Wielką Brytanią i Europą

Jedne z najlepszych stacjonarnych kasyn na świecie można znaleźć w miastach takich jak: Makau w Chinach, Las Vegas w Nevadzie w USA, Monte Carlo w Monaco w Europie. Te miasta są domem dla luksusowych kurortów, wykwintnych butików, znakomitych restauracji i ogromnych kasynowych powierzchni.

Odwiedzanie tych miast i ich udogodnień to często jedyne w życiu doświadczenie dla tych, którzy lubią uprawiać hazard. Ale hazard nie musi kończyć się wtedy gdy twoje wakacje dobiegają końca. Kasyna online mogą replikować emocje, które są często doświadczane tylko w tych wakacyjnych destynacjach.

Podróżowanie do kasyn na całym świecie może być wyzwaniem dla osób lubiących hazard. Na szczęście kasyna online są dostępne na całym świecie. Większość witryn iGaming ma gry podobne do tych, które gracze znajdują w swoich ulubionych kasynach na całym świecie. Podobnie jak kasyna w Las Vegas, Makau i Atlantic City, są one ściśle regulowane licencjami na gry, które różnią się znacznie. Chociaż można uzyskać dostęp do kasyn online i stron bingo z całego świata, nie ma możliwości, aby każdy wpłacał pieniądze i grał w nich aby ostatecznie wygrać. Wszystkie zasady dotyczące iGaming zależą od tego, gdzie gracze żyją i jakie są zasady gry online.

Gry online w UE

W Unii Europejskiej licencje na gry różnią się znacznie między poszczególnymi krajami. Komisja Europejska, która nie wydaje licencji ani nie kontroluje gier hazardowych w krajach UE, pracuje nad stworzeniem ram dla gier online w UE. Zgodnie z tą komisją gry internetowe są wykorzystywane przez około 6,8 miliona konsumentów w UE. Obecnie iGaming w UE jest pomieszany, ponieważ niektóre kraje mają programy licencjonowania, które pozwalają przedsiębiorcom rozwijać i rozszerzać swoją działalność. Są też kraje, w których kasyna online są objęte monopolami, które nie pozwalają na nowe inwestycje. Są też kraje, które nie pozwalają nikomu oferować gier hazardowych online w ich granicach. Te różne prawa i praktyki iGamingu, powodują rozliczne tarcia między krajami Unii, ponieważ w założeniu UE opiera się na otwartych granicach dla przedsiębiorczości i przepływu gotówki.

Łatwy hazard online w Wielkiej Brytanii.

Prawa iGaming obowiązujące w Anglii są bardzo proste. Jeśli witryna kasyna online jest odpowiednio licencjonowana, każda osoba w Wielkiej Brytanii, która ukończyła 18 lat, może wpłacić pieniądze na możliwość gry na tej stronie i bez przeszkód grać w gry. Istnieje kilka sposobów wpłaty pieniędzy na witryny iGaming, takie jak karty kredytowe i przelewy bankowe. Większość witryn akceptuje również wpłaty z e-portfeli i aplikacji do płatności internetowych, takich jak PayPal.

Gry oferowane przez przedsiębiorców rynku iGaming w Wielkiej Brytanii są generalnie bezpieczne i uczciwe. Gry muszą być certyfikowane przez Komisję ds. Hazardu. Podobnie jak w kasynach, gracze mogą samodzielnie wybierać gry, w które chcą grać. Większość kasyn online i stron bingo zawiera ofertę automatów, gier karcianych, ruletkę i wiele więcej. Wiele kasyn online oferuje znaczne bonusy, gdy nowi gracze dokonują wpłat na prowadzenie biznesu. Oczywiście istnieją zasady dostępu do bonusów, więc aby przystąpić do gry koniecznie trzeba przeczytać zasady obowiązujące w danym kasynie, zanim zapadnie decyzja na skorzystanie z oferty witryny iGaming.(…)

Całość artykułu  str. 56/57 TUTAJ

1 komentarz w “Porównanie branży iGaming pomiędzy USA, Wielką Brytanią i Europą

  1. Czy ktoś wie jak się sprawy mają w Rosji? Zastanawiam się jak u nich z wszelkimi regulacjami, przepisami, normami, po prostu prawem. Wiem, że z maszynami to mają to jakoś poukładane, lecz co z graniem w necie? Nie wiem. Poza tym same maszyny i to, co można a czego nie można, jest dla mnie co najmniej zawiłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *