Portfel elektroniczny najlepszym rozwiązaniem dla graczy

Czym jest „portfel elektroniczny”?

Portfel elektroniczny inaczej zwany też m.in. e-wallet, e-portmonetką, portfelem cyfrowym czy e-portfelem, jest dokładnie tym, co sugeruje nam nazwa: cyfrowym odpowiednikiem portfela trzymanego w kieszeni. Z technicznego punktu widzenia to konto założone w zewnętrznym przedsiębiorstwie zajmującym się płatnościami online, umożliwiające przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych w czasie rzeczywistym.

Ponieważ jest to „portfel”, za jego pomocą możemy wykonywać takie czynności jak:

  • wpłata i wypłata środków (odpowiednik fizycznego wkładania i wyciągania pieniędzy),
  • przesyłanie środków między e-portfelami (odpowiednik fizycznego przekazywania pieniędzy między osobami lub przekładania ich z jednego portfela do drugiego),
  • podpinanie kart płatniczych (odpowiednik fizycznego trzymania karty w portfelu).

Niektóre e-wallety umożliwiają również założenie karty przedpłaconej – nie tylko fizycznej, ale także wirtualnej (ta ostatnia dostępna jest m.in. w Netellerze) – choć zwykle wiąże się to z niemożliwą do uniknięcia opłatą za jej obsługę (np. w Skrillu jest to 10 euro rocznie). Niestety nie wszędzie dostaniemy kartę złotówkową (np. w Netellerze do wyboru mamy wyłącznie: funta, euro, dolara amerykańskiego, kanadyjskiego i australijskiego, koronę duńską i szwedzką, jena).

Więcej na e-play.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *