Posiadanie automatu do gier będzie grozić więzieniem

posiadanie

W dniu 1 kwietnia 2017 r. wejdą w życie zmiany w regulacjach Kodeksu karnego skarbowego dotyczące przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych przeciwko organizacji gier hazardowych.

Za jedną z najważniejszych zmian należy uznać wprowadzenie do Kodeksu karnego skarbowego nowego przepisu przewidującego penalizację posiadania automatu do gier wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć. To przestępstwo skarbowe będzie zagrożone karą grzywny do 720 stawek dziennych albo karą pozbawienia wolności do lat 3, albo obiema tymi karami łącznie.

Poza tym kodeksowe regulacje dotyczące przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych przeciwko organizacji gier hazardowych dostosowano do aktualnego brzmienia ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471, z późn. zm.).

[legend title=”po art. 107c dodaje się art. 107d w brzmieniu:” style=”1″]”Art. 107d. Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.”[/legend]

Czytaj również:
[related limit=”5″]

2 komentarze(y) w “Posiadanie automatu do gier będzie grozić więzieniem

  1. Witam mam pytanie pomyslalem sobie czy moge miec automat taki hazardowy w domu do uzytku własnego dlamnie byloby to cos w stylu skarbonki . Za bardzo nie rozumiem tych przepisów jesli chodzi o takie trzymanie w domu .

    1. Na dzień dzisiejszy jest to nie możliwe( bez wielu formalnosci). Należy się zgłosić do ucs jako producent ( nawet nie wiem czy osoba fizyczna moze) lub wskazać swój dom jako magazyn jakiegoś producenta automatów. Przejść tak zwane urzędowe sprawdzenie czyli posiadać osobne zamykane pomieszczenie które posiada alarm oraz monitoring do którego mogą wejść tylko osoby upoważnione znajdujące się na liście którą składasz do UCS. A To i tak nic Ci nie da bo jeśli urządzenie będzie kompletne i działające to urzędnicy zapląbuja wszystkie możliwe wejścia do urządzenia byś nie mógł już w nim nic zmienić. A zapomniałem dodać o regularnych wizytach panów z UCS w celu kontroli oraz o co miesięcznym raportowaniu stanu magazynu ( tak, nawet jeżeli się nie zmienił). To tak po krótce. Wymogi prawie jak na producenta broni czy coś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *