Posłowie Kukiz`15 kontynuują temat pytań do ustawy hazardowej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Po raz kolejny posłowie Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski z Kukiz`15 złożyli interpelacje do Ministra Finansów w sprawach dotyczących hazardu w Polsce.

Tym razem posłowie pytają m.in. o plany Totalizatora Sportowego w związku z objęciem monopolem rynku automatów do gier a także o zmiany personalne w zarządzie tej spółki od 2007 roku.

Posłów interesuje także wynagrodzenie oraz ogólne koszty utrzymania zarządu Totalizatora Sportowego.

Interpelacja nr 12328

do ministra finansów

w sprawie zmian personalnych na stanowisku prezesa Totalizatora Sportowego

Zgłaszający: Bartosz Józwiak, Tomasz Rzymkowski

Data wpływu: 06-05-2017

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z częstymi zmianami personalnymi na stanowisku prezesa Totalizatora Sportowego zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Ile osób piastowało to stanowisko w okresie od 2007 r. do dnia dzisiejszego? Kto w wymienionym okresie piastował stanowisko wiceprezesa w/w spółki?

2. Proszę o udzielenie informacji o wartości łącznej wynagrodzeń prezesów w/w spółki rozdzielając informacje na: wynagrodzenie podstawowe, delegacje, premie uznaniowe, odprawy związane z odejściem z piastowanego stanowiska oraz inne ekwiwalenty w okresie od 2007 roku z rozbiciem na kolejne lata.

3. Jaki był koszt utrzymania zarządów (pomijając stanowisko prezesa i vc prezesa) i rady nadzorczej w/w spółki od 2007 roku do dnia dzisiejszego z rozbiciem na kolejne lata?

4. Jaki był powód rozwiązania umowy z prezesem w/w spółki po niecałym miesiącu od zatrudnienia oraz 3 poprzednich osób zajmujących w/w stanowisko?

Z poważaniem

Bartosz Józwiak

Interpelacja nr 12329

do ministra finansów

w sprawie realizacji tzw. ustawy hazardowej

Zgłaszający: Bartosz Józwiak, Tomasz Rzymkowski

Data wpływu: 06-05-2017

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z wejściem w życie ustawy hazardowej zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Od kiedy spółka Skarbu Państwa zajmująca się monopolem państwowym zacznie zarabiać bądź księgować wpływy na podstawie w/w ustawy?

2. Jaki jest przewidywany plan realizacji ustawy hazardowej przez spółkę Skarbu Państwa w zakresie zakupu i uruchomienia urządzeń – tzw. automatów do gier w bieżącym roku? Jaka będzie ilość zakupionych urządzeń i uruchomionych punktów gier?

3. O ile etatów zwiększyło się zatrudnienie w spółce Skarbu Państwa zajmującej się monopolem państwowym w zakresie ustawy hazardowej w związku z realizacją obecnie przyjętej ustawy?

Z poważaniem

Bartosz Józwiak


Otagowano jako

3 Komentarzy

  1. mały Odpowiedz

    Tylko Kukiz coś robi względem tej branży. Żeby coś się zmieniło, będzie trzeba na nich głosować. Mimo że, nie całkiem program ich parti mi odpowiada, to będę na nich głosował.

    1. Jacek Odpowiedz

      Ruchu nie partii, mi też JOW-y nie odpowiadają (lepsze byłoby zniesienie progu wyborczego), ale na nich zagłosuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *