Postanowienie o umorzeniu dochodzenia

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Dzięki uprzejmości naszego Czytelnika zamieszczamy przesłane do nas postanowienie Urzędu Celnego w Opolu o umorzeniu dochodzenia prowadzonego w sprawie urządzania gier na automatach wbrew przepisom ustawy.

Postanowienie datowane jest na marzec 2016 roku. Jak czytamy w piśmie dochodzenie zostało umorzone na podstawie art. 17. § 1. k.p.k., który mówi, iż nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego albo ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia przestępstwa.

Prokurator nadzorujący rzeczone dochodzenie nie przedłużył go, a następnie uwzględniając aktualny stan prawny (na dzień 16 marca 2016) dotyczący ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych polecił jego umorzenie. Zarzuty dotyczyły okresu: 1 lipca 2012 – 20 listopada 2013.

umorz1n umorz2n


3 Komentarzy

  1. olsztyn Odpowiedz

    Jeden Prokurator iii? mamy się cieszyć? a czemu nie podajecie na E-Play jak Nas karzą..? odwołaja sie od tego postanowienia inny Prokurator bedzie prowadził sprawe itd…. z ostanich wiadomości Prace bedziemy miec do sierpien -wrzesien i wtedy bedzie Koniec chyba ze znow cos im nie wyjdzie wiec :–) wiemy o co chodzi a by do końca lata hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *