[🔊] „Powrót do afery hazardowej jak remake klasycznego horroru”

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Prokuratura wznawia śledztwo ws. afery hazardowej; postępowanie dotyczy decyzji urzędników Ministerstwa Finansów z lat 2006–09 w sprawie rejestracji tysięcy automatów do gier. Decyzję o wznowieniu śledztwa podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. O aferze hazardowej mówili w audycji Debata Dnia Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita), Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Aleksander Majewski (wPolityce.pl).

Zdaniem Tomasza Pietrygi nie ma twardego uzasadnienia dla wznowienia śledztwa.

Prokuratura Krajowa stwierdziła, że jakoś tę sprawę trzeba zakończyć procesowo i zaczęła się od nowa analiza akt. Nie wiemy czy jest jakiś przełom, nowy dowód, dokument czy świadek. Niewątpliwe ta afera zmiotła ważnych ministrów w rządzie Donalda Tuska i kluczowych polityków PO. Ta afera nigdy nie została udowodniona przed sądem. Nie można uciekać też od kontekstu politycznego sprawy – mówił dziennikarz.

Według Aleksandra Majewskiego powrót afery hazardowej jest jak remake klasycznego horroru.

Jeśli mówimy o horrorach, to nie sposób odnieść takiego wrażenia w kontekście funkcjonowania państwa za czasów rządów PO-PSL. Faktem był brak nadzoru państwa nad działaniem instytucji zobowiązanych do strzeżenia porządku i prawa. Chodzi też o aferę Amber Gold czy reprywatyzacyjną. Jeżeli nie było finału, to być może warto go poszukać teraz – powiedział komentator.

W ocenie Jarosława Włodarczyka afera hazardowa to dowód bezsilności prokuratury w szukaniu haków na Donalda Tuska.

Donald Tusk w tym roku potrafił jednym wpisem na Twitterze sparaliżować polską politykę na trzy dni. Obawa obozu rządzącego przed Tuskiem jest duża, on może poderwać opozycję. Odgrzewanie tej afery to jeden z elementów szukania haków na byłego premiera. To główny polityczny powód wracania do afery hazardowej – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj całej audycji na: polskieradio.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *