Powstała pierwsza klinika leczenia uzależnienia od kryptowalut

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

W Szkocji powstała klinika leczenia uzależnień od kryptowalut. Jest to pierwsza placówka tego typu. Oferuje specjalistyczną pomoc osobom, dla których trading stał się nałogiem.

28 maja portal „Evening Standard” poinformował, że pewien szkocki szpital – Castle Craig Hospital leczy ludzi uzależnionych od handlu kryptowalutami. Jest to pierwsza w Wielkiej Brytanii „krypto-klinika”. Placówka znajduje się w Peeblesshire w Szkocji i oferuje leczenie stacjonarne dla osób uzależnionych od kryptowalut.

Według ekspertów, handel kryptowalutami może stać się formą uzależnienia behawioralnego, w którym traderzy obsesyjnie śledzą wahania rynkowe cen ich ulubionych aktywów minuta po minucie. Stąd też opracowany program leczenia jest zbliżony do leczenia uzależnienia od hazardu.

Chris Burn – terapeuta uzależnienia od hazardu w Castle Craig Hospital w wywiadzie dla „Evening Standard” wypowiedział się następującymi słowami:

Wysokie ryzyko, zmienność cen na rynku kryptowalut przypominają problem hazardu. Dostarczają podekscytowania i ucieczki od rzeczywistości. Na przykład bitcoin cieszył się dużymi obrotami, był źródłem dużych zysków i strat. To klasyczna sytuacja bańki.

Całość czytaj na: fxmag.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *