Prawie 2 miliardy dolarów wyprane w kasynach Brytyjskiej Kolumbii

kasyna

Najnowsze informacje ujawnione w Kolumbii Brytyjskiej przez B.C. Lottery Corporation wskazują, że 1,7 miliarda dolarów wpłaconych do kasyn może pochodzić ze źródeł kryminalnych.

Uzyskano dokumenty wskazujące, iż przestępcy pożyczający pieniądze od zorganizowanych gangów i chińskich “high-rollers” używają teraz bardziej wyrafinowanych sposobów prania gotówki w bankach oraz przez konta “patron gaming fund” w kasynach.

Konta “patron gaming fund”, które zainicjowano w 2009 roku miały być alternatywą dla masowych transakcji gotówkowych. W latach 2013-2017 przepłynęło przez nie 1,7 miliarda dolarów.

Organy śledcze uważają, że większość z tych przelewów bankowych jest wątpliwa, ponieważ pochodzą z małego kręgu chińskich “high-rollers”, którzy mają powiązania ze światem przestępczym w Kolumbii Brytyjskiej.

Raport Petera Germana na temat prania brudnych pieniędzy daje nam mocne podstawy do podjęcia działań niezbędnych do wyeliminowania tej przestępczej działalności w naszych kasynach – oświadczył rząd. – Zasadniczo akceptujemy jego zalecenia i prowadzimy wdrożenie w koordynacji z B.C. Lottery Corporation.

Całość czytaj na: gazetagazeta.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *