Prawie 450 milionów dolarów wędruje do szczęśliwca z Kalifornii

Powerball

Co najmniej jedna osoba z Kalifornii ma teraz kłopot po wygranej $447.8 mln w Powerball. Oczywiście wszyscy marzymy o takich problemach, aczkolwiek większość do której w takiej skali uśmiechnął się los bankrutuje.

Wylosowane liczby to: 20, 26, 32, 38, 58 dodatkowa zwana Powerball to 3. Ogromna wygrana jest siódmą na liście wszech czasów loterii międzystanowych Mega Millions i Powerball. Jest wyższa od lutowej w Indianie o $13 mln, szczęśliwiec wówczas skorzystał z możliwości prawnych i ukrył tożsamość zakładając błyskawicznie korporację. Tak częste olbrzymie wygrane to efekt zmiany formuły w Powerball w październiku 2015 r., gdy przybyło liczb i lawinowo podskoczyła ilość grających i wielkość nagród.

Prawdopodobieństwo wygranej zmniejszyło się wówczas z 1:175 mln do 1:292 mln. Amerykanie w 44 stanach gdzie loterie działają w 2015 r. wydali na kupony $73 mld. To więcej niż wydatki na muzykę, książki czy bilety na sportowe wydarzenia. Grają głównie osoby biedne dlatego ekonomiści twierdzą, że to podatek regresywny.

Źródło: Radio Deon Chicago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *