Prezydent Chin wspiera wyścigi konne i loterie w Hainan

Chiny ogłosiły plany dotyczące przyszłego Hainan, w tym propozycje oferowania wyścigów konnych i rozszerzonej loterii sportowej w regionie, w ramach szerszego nacisku na kraj „kompleksowego pogłębienia reform i otwarcia”.

Omawiając rozwój Hajnan, podczas obchodów 30-lecia założenia najmniejszej i najbardziej południowej prowincji Chin prezydent Xi Jinping nakreślił plany swojego kraju, aby uczynić region międzynarodowym celem turystycznym, a także strefą ekologiczną.

Sugestie zatwierdzone przez Xi, aby „zachęcić do rozwoju wyścigów konnych” oraz „zbadać rozwój quizowych biletów na loterię sportową i dużych międzynarodowych imprez otwierających losy loterii”.

Chociaż plan nie zawierał szczegółowych informacji o tym, w jaki sposób oferowane byłyby nowe potencjalne wyścigi konne lub rozszerzone loterie sportowe, rozwój ten jest zgodny z opiniami wielu chińskich analityków, którzy uważają, że Hainan będzie pierwszą prowincją w kraju, która zaoferuje szersze usługi hazardowe.

Myślą stojącą za rozwojem Hainan będzie stworzenie wyspy „wolnego handlu”, podobnej do Macau, Singapuru i Hongkongu. Reformy te mają na celu otworzyć gospodarkę Hainan na rozwój zagraniczny i potencjalnie umożliwić hazardowi w przyszłości zwiększenie atrakcyjności turystycznej.

Należy zauważyć, że nie po raz pierwszy Hainan został uznany za poligon doświadczalny dla potencjalnego hazardowego przemysłu w Chinach. W 2010 r. Rada Stanowa zatwierdziła plany, aby Hainan stał się „poligonem doświadczalnym dla chińskiego przemysłu loteryjnego i gier hazardowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *