Prezydium Sejmu odrzuciło zastrzeżenia PO

Prezydium Sejmu odrzuciło zastrzeżenia PO wobec kandydatur Kempy i Wassermanna. Zdaniem prezydium nie ma zastrzeżeń, by zasiadali oni w komisji śledczej zajmującej się aferą hazardową. Oznacza to, że posłowie drogą głosowania zdecydują, czy Beata Kempa i Zbigniew Wassermann powrócą do prac w komisji. Głosowanie ma się odbyć przed południem.

PAP, IAR

Według relacji uczestników porannego spotkania, w głosowaniu nad zastrzeżeniami wobec Kempy trzech przedstawicieli Prezydium było przeciw (PiS, Lewica i PSL), a PO wstrzymała się od głosu. W przypadku Wassermanna PO głosowała za podtrzymaniem zastrzeżeń, a kluby opozycyjne i ludowcy przeciwko.

Dopytywany dlaczego przedstawiciele PO wstrzymali się w sprawie kandydatury Kempy a byli przeciwni wobec kandydatury Wassermanna, Komorowski powiedział, że w jego przypadku zadecydowała "odmienna ocena stopnia zaangażowania tych dwóch osób w proces legislacyjny dotyczący ustawy hazardowej". – Poseł Wassermann odgrywał istotną rolę w tym procesie, a posłanka Kempa tylko wyłącznie rolę opiniotwórczą – uważa Komorowski.

czytaj dalej na Gazeta.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *