Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2018/19

szara strefa

W środę 3 lipca 2019 r. w trakcie specjalnej konferencji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyła się prezentacja raportu „Przeciwdziałanie szarej strefie w Polsce 2018/19”, wydanego przez Global Compact Network Poland. W wydarzeniu uczestniczyli Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Minister Finansów Marian Banaś.

Totalizator Sportowy jest partnerem raportu – podobnie było w przypadku wszystkich poprzednich edycji programu „Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce”.

Liczby nie kłamią. Wpływy do budżetu państwa z tytułu podatku od gier za rok 2018 były o prawie 37% wyższe niż za rok 2016 (ostatni rok przed wdrożeniem nowelizacji Ustawy o grach hazardowych uszczelniającej rynek) – 1,934 mld zł w porównaniu z 1,414 mld zł. W 2018 roku Totalizator Sportowy przekazał do budżetu Państwa rekordowe kwoty z dopłat (ponad 1 mld zł) i podatku od gier (ponad 900 mln zł). Nowelizacja Ustawy o Grach Hazardowych i ograniczenie szarej strefy w branży gier i zakładów pozwoliły legalnym podmiotom rozwinąć skrzydła. Na polu walki z szarą strefą zostało wygranych kilka bitew, ale wojna nadal trwa – podał w raporcie Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Dokładnie 1 kwietnia 2017 roku na polskim rynku gamingowym dokonały się historyczne zmiany. Dzięki nim Totalizator Sportowy zyskał nowe możliwości rozwoju. Dziś gracze w końcu mogą grać w multijurysdykcyjną grę liczbową Eurojackpot. Mają też dostęp do szerokiej gamy ponad 100 legalnych gier kasynowych online, co doceniły w pierwszym kwartale dziesiątki tysięcy osób. W całej Polsce powstają też salony gier na automatach. Ambicją spółki jest ciągłe poszerzanie oferty gier i dalsza praca nad zdobywaniem klientów, tak by motywacja do gry u nielegalnych operatorów była jak najmniejsza. Wejście w życie nowych przepisów oznaczało zarówno zwiększenie przychodów Totalizatora Sportowego – a tym samym budżetu państwa, jak i rozpoczęcie nowego etapu walki z szarą strefą i zdecydowanie większą ochronę graczy.

Ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez Totalizator Sportowy wraz z dopłatami wyniosła 6 108 103 664,55 zł (w 2017 r. było to 5 627 157 148,38 zł). Po raz pierwszy w historii firmy została przekroczona bariera 6 mld zł.

Raport „Przeciwdziałania Szarej Strefie w Polsce 2018/19” dostępny jest TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *