Przedstawiciele regulatora Malty i Włoch spotkały się w Rzymie

Przedstawiciele regulatorów gier hazardowych z Malty i Włoch spotkali się w Rzymie, aby zacieśnić współpracę między podmiotami i omówić przepisy.

Malta Gaming Authority (MGA) ujawniło, że spotkało się z włoskimi organami regulacyjnymi w piątek. Dyrektor ds. Celnych i monopoli („Agenzia Dogane e Monopoli”), Benedetto Mineo, powitał i spotkał się z szefem delegacji maltańskiej oraz dyrektorem naczelnym Malta Gaming Authority, Heathcliff Farrugia, w siedzibie Agencji na Piazza Mastai, Rzym, Włochy.

W spotkaniu, które jest częścią próby usprawnienia współpracy między organami regulacyjnymi, wzięli również udział szefowie obu działów hazardu, zwalczania oszustw i stosunków międzynarodowych.

MGA powiedział, że dyskusja koncentrowała się na istniejących przepisach i regulacjach dotyczących gier naziemnych i internetowych w dwóch jurysdykcjach. „Dyskusje te mają zasadnicze znaczenie dla wymiany i udoskonalania najlepszych praktyk administracyjnych oraz wspólnej walki ze zjawiskiem nielegalnego hazardu”, powiedział MGA.

„Bieżąca współpraca między obiema stronami zostanie wznowiona w niedalekiej przyszłości, a przygotowywany jest protokół ustaleń mający na celu dalsze usprawnienie wymiany informacji i wzmocnienie środków zgodności. Protokół ustaleń doprowadzi również do dalszego wzmocnienia środków zwalczania nadużyć finansowych w branży gier ”
– dodał regulator na Malcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *