Przez przypadek wygrał dwa razy 16 mln dolarów

loteria

Mieszkaniec australijskiego Melbourne dwukrotnie został posiadaczem ogromnej wygranej na loterii o łącznej wartości 23 mln dolarów australijskich (ponad 16,2 mln dolarów USA), ale mężczyzna zapomniał o drugim kuponie ze szczęśliwymi numerami – pisze gazeta Age.

Losowanie nagród w loterii Oz Lotto odbyło się we wtorek wieczorem. Dwa szczęśliwe kupony z trzech kupiono w dwóch różnych punktach na przedmieściach Melbourne, zostały one zarejestrowane na jedną osobę.

Kiedy skontaktowaliśmy się ze zwycięzcą z Melbourne, żeby powiadomić go, że wygrał tę dużą nagrodę, on całkiem zapomniał, że wygrał nie jeden, a dwa razy – powiedziała przedstawicielka Oz Lotto Bronwen Spencer.

Jak podkreśliła kobieta, myślał, że drugi kupon, w którym zaznaczył te same cyfry, będzie losowany w innej loterii.

Jak mówi szczęśliwy milioner, obstawiał te same cyfry przez około 30 lat. Łącznie wydał na kupony loteryjne około 30 tys. dolarów australijskich (21, 2 tys. dolarów USA). Mężczyzna nie zdecydował na razie, na co przeznaczy wygraną.

Być może pomyślę, by zwolnić się z pracy. Później może nowy dom czy odpoczynek. Na pewno podzielę się wygraną z rodziną – powiedział.

Krajowa australijska loteria Oz Lotto jest organizowana w kraju od 1994 roku, losowania odbywają się we wtorki. W 2012 roku w loterii wygrano jeden z największych jackpotów w historii kraju – nagrodę w wysokości 112 mln dolarów australijskich podzieliło między sobą czterech zwycięzców.

Źródło: theage.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *