„Racino” powstanie na południowych przedmieściach Chicago

Chicago

Będzie to pierwszy tor wyścigów konnych na obszarze metropolii chicagowskiej od otwarcia toru wyścigi zaprzęgów w Maywood Park w 1949 r.

Na południowych przedmieściach w powiecie Cook ma powstać „racino” – połączenie toru wyścigów konnych i kasyna. Taki zapis znalazł się w ustawie budżetowej podpisanej już przez gubernatora J.B. Pritzkera. W poszukiwaniu dodatkowych przychodów do kasy stanu ustawodawcy zgodzili się na dalszą ekspansję hazardu w Illinois.

Tor byłyby przystosowany do wyścigów zaprzęgów konnych, a zgodnie z zapisem ustawy hazardowej, będą mogły się na nim pojawić także automaty do wideo pokera i być przyjmowane zakłady sportowe po ich legalizacji. Będzie to możliwe od 1 stycznia 2020 roku.

Pod uwagę brane są lokalizacje w miasteczkach położonych na południe od Chicago: Bloom, Bremen, Calumet, Orland, Rich, Thornton lub Worth Township. Rick Heidner, właściciel Gold Rush Gaming, jeden z największych operatorów gier hazardowych, jak podał dziennik “Chicago Sun-Times”, może być zainteresowany nowym kasynem na południowych przedmieściach.

Ponoć pod uwagę bierze jego lokalizację na terenie byłej placówki medycznej Tinley Park Mental Health Center w Orland Township.

Zaledwie trzy lata temu Heidner kupił teren toru wyścigów konnych Balmoral Park w Crete, ale znajduje się on w powiecie Will i jest wyłączony z zapisów ustawy hazardowej.

Jedyny tor konny w Illinois, który obecnie oferuje wyścigi zaprzęgów to Hawthorne Racecourse w Stickney na zachodnich przedmieściach.

W ustawie jest także zapis o tym, że “racino” może powstać w odległości co najmniej 35 mil od kasyna, chyba że operator toru wyda pisemną zgodę na takie sąsiedztwo.

Kasyno, które ma powstać w Chicago, ma również znajdować się w prywatnych rękach. Stanowi ustawodawcy nie zgodzili się, by jego właścicielem było miasto, chociaż wpływy z podatków będą wpływać do budżetu.

Całość czytaj na: infolinia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *