Ratusz nie odpuszcza „jednorękim bandytom”

Automaty
Bartosz 04/01/2019

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2019

Osiemnaście nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymano w Złotoryi od stycznia do października ubiegłego roku – informuje Departament Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów. Na całym Dolnym Śląsku zabezpieczono ich 887. Złotoryjski ratusz nasila akcję informacyjną wśród właścicieli lokali, w których działają „jednoręcy bandyci”.

Wliczając również te urządzenia, które zostały skonfiskowane w trzech akcjach pod koniec roku (w listopadzie i grudniu), całoroczne żniwo celników w Złotoryi to ok. 30 automatów. Problem jednak nie znika, a walka z nim jest bardzo trudna. Przypomina niestety walkę z wiatrakami, bo mimo kontroli organów celno-skarbowych nadal powstają nowe punkty gier. Na forach internetowych nie brakuje głosów, że w miejsce usuniętych przez celników automatów na drugi dzień pojawiają się następne…

Na podstawie danych straży miejskiej i skarg mieszkańców, urzędnicy miejscy szacują, że na początku listopada 2018 r. na terenie Złotoryi funkcjonowało co najmniej 8 punktów, w których prowadzona była działalność gospodarcza w zakresie gier na automatach. Wykonywana była niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych, dlatego złotoryjski magistrat – chcąc wyeliminować uciążliwości nielegalnej działalności – przesłał kilka miesięcy temu informacje o procederze do kilkunastu rożnych instytucji: ministra spraw wewnętrznych i administracji, wojewody dolnośląskiego, urzędów celno-skarbowych w Legnicy i Wrocławiu, Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy, Urzędu Skarbowego w Złotoryi, komend powiatowych PSP i policji w Złotoryi, złotoryjskiego sanepidu, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Złotoryi, Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz zarządów wspólnot mieszkaniowych. W pismach tych urzędnicy ratusza wskazali te lokale, w których urządzone są „jaskinie” nielegalnego hazardu.

Niestety, w zdecydowanej liczbie przypadków wymienione instytucje nie przejawiają aktywności, której efektem byłoby stopniowe rozwiązywanie problemu z automatami do gier – podkreśla Wioletta Łaskawiec-Wilk, inspektor ds. działalności gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Złotoryi.

Całość czytaj na: zlotoryjska.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL