Rebecca Pow odpowiada za hazard i turystykę Wielkiej Brytanii

Boris Johnson, powierzył stanowisko minister turystyki Rebecce Pow. Zastąpiła ona w maju Michaela Ellisa jako podsekretarz stanu będąc odpowiedzialną za kulturę, dziedzictwo narodowe i turystykę w Departamencie Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu.

Ellis pełnił funkcję sekretarza stanu w Departamencie Transportu zanim został mianowany przez Borisa Johnsona na zastępcę prokuratora generalnego. Rebecca Pow będzie teraz odpowiadać za turystykę, dziedzictwo narodowe i kulturę, ale również za sztukę, muzea i biblioteki publiczne. Do jej obowiązków ma należeć nadzorowanie wyścigów konnych i gier hazardowych. W tych dwóch obszarach będzie podlegać Ministrowi Sportu Nigelowi Adamsowi.

Dziedzictwo narodowe i kultura są bardzo ważne dla Wielkiej Brytanii zarówno na arenie krajowej jak i zagranicznej. Dziedziny te mają bardzo duży potencjał rozwojowy
– mówi Pow cytowana przez brytyjskie media branżowe.

Odnosząc się do turystyki podkreśla, że rząd chce skupić się na podnoszeniu kwalifikacji pracowników, szkoleniach i rozwoju biznesu. To wszystko ma bardzo istotne znaczenie w kontekście Brexitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *