Rejestracja komputerów w Urzędzie Celno-Skarbowym?

Ministerstwo Finansów

To nie prima aprilis, a absurdalne zapisy nowej ustawy hazardowej, którą uchwalił po cichu parlament, a prezydent oczywiście podpisał. Ustawa jest na tyle nieprecyzyjna, że właściwie obliguje wszystkich do rejestracji komputerów w urzędach celno-skarbowych oraz do ubiegania się o koncesje lub zezwolenia na ich używanie.

Bo… każdy komputer, smartfon czy tablet może być uznany za urządzenie do gier. A nad nimi kontrolę chce mieć państwo. Totalną kontrolę…

O zawiłościach prawnych regulacji hazardu pisałem już wielokrotnie. Moralność naszego państwa jest taka, że tam, gdzie państwowe Lotto, tam, gdzie grube koncesje (restrykcyjne wymogi i ogromne opłaty), to hazard jest akceptowany, a emeryci i bywalcy osiedlowych blaszaków z piwem przepuszczają czasem grube setki z emerytury czy renty. Oczywiście kupując też koncesjonowane przez Państwo inne setki – uzależnienia nie lubią samotności.

Swojego czasu głośno było też o tzw. kioskach internetowych, na których przy okazji korzystania z Internetu można było uprawiać internetowy hazard online. Służba celna uwzięła się na właścicieli lokali, którzy wynajmowali powierzchnię lokalu pod taki kiosk, dostępny potem dla ich klientów.

Pojawiły się absurdalne interpretacje, że za tzw. maszyną hazardową w związku z powyższym można uznać wszystko: laptop, smartfon. Ponieważ służba celna zaprzęgnięta do stania na straży tzw. ustawy hazardowej zatrzymywała kioski internetowe jako urządzenia hazardowe, powstało pytanie, czy może zatrzymać sprzęt osoby w parku korzystającej z laptopa czy smartfona? Bo przecież za pomocą tych urządzeń można się też zalogować do zagranicznych serwisów hazardowych, np. nielegalnych w Polsce, ale legalnych w danym kraju.

Więcej czytaj na: e-play.eu

3 komentarze(y) w “Rejestracja komputerów w Urzędzie Celno-Skarbowym?

 1. Z kiosków zniknęły karty do gry.
  W składnicy harcerskiej nie ma już rakiet do ping-ponga.
  W zabawkowym nie ma skakanek.
  Na osiedlu wycieli trzepaki na których robiły dzieci fikołki.
  Play-station i x-box do gry tylko pod nadzorem KAS.
  Lotki, piłkarzyki i flipery tylko nadają się do gry jeżeli będą w sieci KAS.
  Wszędzie hazard.
  Zakładam się że następne wybory przyniosą duże zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *