Rekordowa wygrana na loterii

Rekordowa wygrana w wysokości ponad 209 mln euro padła we wtorek we włoskiej grze liczbowej Superenalotto.

Kupon z „szóstką” został kupiony w barze w mieście Lodi w Lombardii na północy kraju, gdzie od razu rozpoczęła się zabawa i poszukiwanie szczęśliwca.

Poprzedni rekord padł w 2010 roku, gdy za sześć dobrze skreślonych liczb wypłacono sumę prawie 178 milionów euro.

Obecna kumulacja rosła od czerwca zeszłego roku, a wraz z nią – ogromna gorączka gry, która w ostatnich dniach sięgnęła szczytu. Do Włoch przybywali obywatele wszystkich sąsiednich krajów, by także spróbować swego szczęścia. Na granicy z Francją z tego powodu tworzyły się korki w dniach losowań.

Osoba, która kupiła w Lodi przypadkowo skreślony przez maszynę kupon za 2 euro, wygrała dokładnie 209 160 441 euro.

Nie wiadomo, kim jest szczęśliwiec. Nie zdołano tego ustalić podczas hucznej zabawy w barze, w którym padła wygrana. Jak powiedzieli jego właściciele, wybrany przez gracza system przypadkowego wskazywania liczb świadczy o tym, że nie jest to ktoś skreślający zawsze te same liczby, a raczej osoba, która nie spodziewała się tego, że jej się powiedzie.

Mamy marzenie, żeby zwycięzca podzielił się swoją wygraną z tymi, którzy wokół niego są naprawdę w potrzebie
– podkreślili.

Okazało się przy okazji, że 13 sierpnia jest wyjątkowo szczęśliwy dla graczy Superenalotto. 16 lat temu tego właśnie dnia ktoś wygrał prawie 66 milionów euro i to również w Lombardii. Z sumy 209 mln euro 25 milionów powróci do budżetu państwa w formie podatku nazywanego „podatkiem od szczęścia”.

Już jutro w Superenalotto wygrać będzie można 50 mln euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *