Reperkusje holenderskie przed Mistrzostwami Świata

Holandia ogłosiła atak na hazard internetowy przed Puchar Świata FIFA, który rozpoczyna się w Rosji w czwartek.

Regulator Kansspelautoriteit zapowiedział, że skoncentruje się w szczególności na grach hazardowych dla nieletnich i identyfikacji nielicencjonowanych operatorów oferujących zakłady dla holenderskich obywateli.

Tylko Toto, część loterii holenderskiej, może oferować zakłady na wyniki zawodów sportowych, a wszyscy inni operatorzy są zobowiązani do zapewnienia, że ​​mieszkańcy Holandii nie mogą w nich uczestniczyć.

Raport opublikowany przez Kansspelautoriteit w 2016 r. pokazał, że legalny rynek holenderski dla zakładów sportowych wzrósł o 34% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Stwierdzono, że decyzja ta została wydana przed Mistrzostwami Świata w Rosji, ponieważ prawdopodobny jest wzrost liczby zakładów, mimo że holenderska drużyna narodowa nie zakwalifikowała się.

Kansspelautoriteit wezwał także, aby każdy, kto ma wiedzę na temat zakładów dla nieletnich, zgłaszał to za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego podanego na swojej stronie internetowej.

W specjalnym oświadczeniu Kansspelautoriteit zapowiedział:

„Organ hazardowy działa przeciwko nielegalnym dostawcom gier hazardowych, ponieważ nie ma kontroli nad uczciwością gry, wykrywaniem uzależnienia od hazardu i udziałem grup szczególnie wrażliwych, takich jakimi są nieletni.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *