Rosja ma problem z nielegalną bukmacherką

W związku z tym, że rząd rosyjski koncentruje się na jednym z największych wydarzeń sportowych roku jakim będą Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, rośnie jednocześnie liczba nielegalnych operatorów zakładów bukmacherskich.

Władze gier w Rosji martwią się wzrostem nielegalnych transakcji wśród mieszkańców związanych z nielicencjonowanymi operacjami gier, zwłaszcza na platformach zakładów sportowych. Rosja będzie gospodarzem jednego z największych wydarzeń sportowych roku – Mistrzostw Świata FIFA 2018 – w czerwcu, a rząd próbuje zakazać wszelkiego rodzaju gier.

Nielicencjonowane operacje gier w Rosji są rzekomo oferowane przez firmy offshore. Według rządowych raportów eksperci finansowi oszacowali, że transakcje z nielegalnymi witrynami poświęconymi hazardowi stanowią co najmniej 1 miliard USD. Tymczasem rosyjscy bukmacherzy z zatwierdzonymi licencjami domagają się dalszych regulacji, ponieważ płacą zbyt wysokie podatki za oferowanie swoich usług.

Alena Sheyanova, rzecznik prasowy Leon – rosyjskiego bukmachera, powiedziała:

„Gracze wchodzący na drogę prawną są zobowiązani do płacenia podatków i składania osobistych dowodów osobistych, jeśli chcą zarejestrować się u bukmachera.Rosyjscy gracze korzystają z wirtualnych sieci prywatnych (VPN) do udziału w grach w witrynach offshore. Ze względu na te kwestie techniczne nasza działalność nie rozwija się tak szybko, jak to możliwe”.

„Całkowita wielkość obrotu na legalnym i zagranicznym rynku bukmacherskim online przekracza 2 miliardy USD rocznie” – powiedział Anton Rozhkovsky, dyrektor internetowego systemu zakładów bukmacherskich TSUPIS.

Jak dodał – „Około 70 procent tego jest nielegalne, offshore biznesu.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *