Rosja zamyka stowarzyszenia reprezentujące krajowych bukmacherów

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego przygotowuje nową ustawę w celu zniesienia grup reprezentujących interesy licencjonowanych bukmacherów.

Bukmacherzy online w Rosji są czujni, ponieważ rząd szykuje się do zniesienia organizacji samoregulacyjnych (SRO), które reprezentują interesy licencjonowanych operatorów w tym kraju. Według władz, trzy regionalne banki wojskowe powielają funkcje Federalnej Służby Podatkowej (FTS) i chcą je znieść z mocy ustawy.

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego ogłosiło, że zaproponuje projekt ustawy o likwidacji dwóch SRO reprezentujących bukmacherów i tych, które reprezentują operatorów loterii. Taki plan otrzymał wsparcie od FTS, Ministerstwa Finansów i Banku Centralnego.

SRO uruchamiają TSUPIS, scentralizowane internetowe centra płatności, za pośrednictwem których obsługiwane są płatności związane z zakładami online, w celu zapewnienia władzom możliwości kontrolowania działalności tego segmentu gospodarki. Dwa związane z licytacją (pierwsze SRO rosyjskich bukmacherów i bukmacherów SRO) zostały utworzone kilka lat temu i zostały stworzone, aby dla licencjonowanych bukmacherów w kraju.

Według byłego członka Pierwszego SRO, Nikołaja Oganezowa, który jest obecnie przewodniczącym podkomisji ds. Bukmacherskich w Rosyjskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, decyzja rządu o zniesieniu SRO jest „bardzo dziwna” i wyjaśnił, że ​​jeśli żaden system nie zastąpi reprezentacji grup przedsiębiorców, może doprowadzić to do „chaosu rynkowego i rozwiązania systemu TSUPIS”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *