Rośnie kumulacja w megaloterii. Za tydzień do zgarnięcia fortuna

Szóste z rzędu losowaniu Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej. W związku z tym w kolejnym piątkowym losowaniu do wygrania będzie nawet 350 milionów złotych – poinformował Totalizator Sportowy.

W piątek 24 stycznia wylosowano następujące liczby: 5, 12, 20, 29, 48 oraz 7, 9.

Najwyższe wygrane, które padły w Polsce, to trzy wygrane czwartego stopnia w wysokości ponad 285 tysięcy złotych każda. Najwięcej, bo 29 tysięcy, zanotowano zaś wygranych po 31,50 złotego.

Pięć wygranych drugiego stopnia padło za to w Holandii, Niemczech (trzy) i Szwecji – po około 524 tysiące euro.

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie udało się jednak rozbić kumulacji. Oznacza to, że nadal nie odnotowano głównej wygranej w 2020 roku. „Obecna kumulacja rośnie od 20 grudnia 2019 roku, co oznacza, że w kolejny piątek zagramy nawet o 350 milionów złotych” – przypomniał Totalizator Sportowy.

„Jeśli w ostatnim styczniowym losowaniu szczęście dopisze któremuś z polskich graczy, rekord wysokości wygranej w historii polskich gier liczbowych może zostać pobity. Przypomnijmy, że w maju 2019 roku w Polsce padła wygrana w wysokości ponad 193 milionów złotych”
– wskazano w komunikacie.

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *