Rośnie światowy rynek hazardu online

Według badań amerykańskiej grupy Technavio, hazard online w Stanach Zjednoczonych może wygenerować do 2020 r. aż 4 mld dolarów przychodu. Firma Jupiter Research szacuje, że w 2021 r. suma wszystkich zakładów online na całym świecie zbliży się do… 1 bln dolarów. W porównaniu do tych sum polski segment hazardu online wygląda skromnie, ale perspektywy rysują się w jasnych barwach.
Według Technavio, największym światowym rynkiem hazardu online są Chiny, przed Wielką Brytanią, Australią, Francją i Włochami. Przynajmniej jedną formę gier hazardowych przez Internet zalegalizowało już ponad 80 państw na świecie. W Polsce datą przełomową dla rynku gier hazardowych, również online, był 1 kwietnia 2017 r. – wówczas w życie weszła ustawa hazardowa, która wprowadziła bardzo sztywne ramy działania m.in. dla operatorów zakładów wzajemnych.
Od tego momentu w legalny sposób w Polsce mogą działać jedynie bukmacherzy posiadający licencję ministerstwa finansów (strony internetowe firm bez koncesji MF trafiają do specjalnego rejestru, a następnie są blokowane – zanim zagrasz sprawdź czy bukmacher posiada licencję, natomiast kody bonusowe do legalnych bukmacherów można odebrać na serwisie Legalsport.pl ). Szersze uprawnienia do organizacji gier hazardowych w Internecie otrzymał również Totalizator Sportowy.
Coraz śmielej na polskim rynku poczynają sobie także legalni bukmacherzy posiadający koncesję MF na organizowanie zakładów wzajemnych w Internecie. Według szacunków ekspertów, przychody całego segmentu w Polsce wzrosły o 100%, do poziomu około 3,3 mld zł. Perspektywy na kolejne lata również są pozytywne.
– powiedział Piotr Glinkowski, członek zarządu Arskom Group. Wszystko wskazuje, że przychody budżetu z zakładów bukmacherskich i sportowych w 2018 roku będą rekordowe, także z uwagi na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.
Źródło: dziennikbałtycki