Rozpoczęcie sezonu wyścigów konnych na Służewcu

W najbliższą niedzielę o 13.30 rusza sezon wyścigów konnych na warszawskim Torze Służewiec! Jest to wyjątkowy czas, bowiem w tym roku mija 10 lat odkąd powierzono Totalizatorowi Sportowemu odpowiedzialność za ten wspaniały obiekt!

Po raz pierwszy w sezonie 2018 bomba pójdzie w górę w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) o godz. 14. Spragnieni wyścigowych emocji miłośnicy koni obejrzą podczas inauguracji osiem gonitw, w tym trzy imienne I grupy, oraz bieg o Nagrodę Generała Władysława Andersa (III gr.).

W głównym wyścigu pierwszego dnia sezonu – Memoriale Tomasza Dula (25 lutego minęła 13 rocznica tragicznej śmierci tego wspaniałego dżokeja, nazywanego „Królem toru”), spotka się siedem trzylatków, z których każdy może się znaleźć w pierwszym derbowym zapisie (25 kwietnia). Najwyższą wagę na dystansie 1600 m poniesie dosiadany przez Szczepana Mazura Istambuł (59,5 kg). W wieku dwóch lat ścigał się on z czołówką rocznika, podobnie jak Jam Julietta (56,5 pod Joanną Wyrzyk). Dobre oceny zbiera w stajni Time of Dream (56, pod Kamilem Grzybowskim).

Ciekawe pochodzenia mają zakupione za granicą, irlandzki Mosanto (56 pod Michalem Abikiem) i francuski Silver Bee (56 pod Aleksandrem Kabardovem). Dzięki znacznej uldze wagi do rozgrywki mogą się włączyć Harlem (52 pod Stepakinem) i Gardemarin (52,5 pod Kamińską), który jako jedyny z tego grona nie odniósł zwycięstwa w wieku 2 lat.

Wynik tego wyścigu może być zgoła nieoczekiwany, bo nie wiadomo, jak dalece zmieniły się te konie przez zimę. Okaże się to dopiero podczas biegu.

Od 2008 roku Totalizator Sportowy prowadzi działania rewitalizacyjne istniejących zabytkowych obiektów zlokalizowanych na terenie Służewca, przywracając im należytą świetność.

Serdecznie zapraszamy na inaugurację sezonu!

Zródło: torsluzewiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *