Rozpoczęto program edukacji hazardowej w Wielkiej Brytanii

Hazard

Wielka Brytania uruchomiła program edukacyjny i wsparcia o wartości 10 milionów funtów skierowany do młodych ludzi, który ma być finansowany przez Betting and Gaming Council (BGC) i prowadzony przez organizacje charytatywne GamCare i YGAM.

Obie organizacje charytatywne zapewnią niezależny program mający na celu edukację w zakresie świadomości hazardowej wśród 11-19-latków w Wielkiej Brytanii.

Program będzie miał na celu pomóc młodym ludziom zrozumieć ryzyko związane z hazardem i zaangażować się w produkty hazardowe i środowiska w sposób świadomy.

Program zapewni bezpośrednie dotarcie do 120 000 młodych ludzi, a także przeszkoli ponad 100 000 nauczycieli, pracowników młodzieżowych, pracowników ochrony zdrowia psychicznego, policję i lokalne społeczności sportowe, które współpracują z młodymi ludźmi.

Celem jest, aby wszyscy 11–19-latkowie w Anglii, Walii i Irlandii Północnej otrzymali co najmniej jedną sesję edukacji uświadamiającej na temat hazardu podczas programów szkolnictwa średniego lub wyższego oraz aby wszyscy profesjonaliści pracujący z młodymi ludźmi mieli dostęp do informacji o ryzyku związanym z hazardem, jak zidentyfikować szkody związane z hazardem i gdzie szukać pomocy.

Zaangażowane organizacje charytatywne poinformowały, że program będzie mógł rozpocząć się podczas zamknięcia związanego z epidemią dzięki wykorzystaniu zasobów wideo i treści cyfrowych dostarczanych przez stronę internetową GamCare.

W ubiegłym tygodniu Gambling Commission ogłosiła wytyczne dotyczące bardziej rygorystycznych środków ochrony problematycznych graczy podczas blokady związanej z epidemią koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *