[🎬] Rulewski: Nie było afery hazardowej

hazard

– Nie było afery hazardowej – powiedział w programie „Minęła dwudziesta” Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej. Doprecyzował, że nie było takowej z udziałem ministrów, posłów czy senatorów. Zdaniem Witolda Waszczykowskiego z Prawa i Sprawiedliwości Donald Tusk obejmując unijne stanowisko zdecydował się na ucieczkę z życia politycznego.

Jan Rulewski z PO odniósł się do słów posłanki Izabeli Leszczyny z PO, która mówiła, że nie było afer PO.

Na pewno muszę się zgodzić, biorąc pod uwagę perspektywę prawną. Te tzw. afery nie zostały skwitowane żadnym wyrokiem ani aktem oskarżenia – powiedział Rulewski i podkreślił, że afery były, ale nie objęły ministrów.

Przywołał jedynie ministra Drzewieckiego.

Ale on jedynie został upomniany przez sąd, że informacje o stanie finansów powinien rzetelnie przeprowadzać – stwierdził.

Dopytywany, czy była afera hazardowa, zaprzeczył.

Nie było afery hazardowej – powiedział i doprecyzował, że nie było takiej z udziałem ministrów, posłów czy senatorów – W każdym kraju mamy do czynienia z nadużyciami – mówił.

Nie zgodził się na „przerzucanie wyłącznej odpowiedzialności na ministrów”.

Zdaniem Witolda Waszczykowskiego z PiS Donald Tusk obejmując unijne stanowisko zdecydował się na ucieczkę z życia politycznego.

I uzyskanie immunitetu europejskiego. Poświadcza to, że miał świadomość olbrzymiej sytuacji aferalnej, która w tej chwili jest rozliczana przez instytucje polskie – powiedział były szef polskiej dyplomacji w TVP Info.

Źródło: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *