Rusza nowy francuski regulator hazardu

ANJ

L’Autorité nationale des Jeux (ANJ) został oficjalnie przedstawiony jako nowy organ regulujący wszystkie formy hazardu we Francji.

Po raz pierwszy Francja ma jeden organ odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich form hazardu, w tym hazardu online, kasyn, zakładów sportowych i loterii.

Nowy organ zastępuje L’Autorité Nationale de Régulation des Jeux en Ligne (ARJEL), który był odpowiedzialny tylko za rynek gier hazardowych online. Gry stacjonarne były dotychczas regulowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Oznacza to, że oprócz nadzorowania 14 licencjonowanych operatorów hazardu online we Francji, ANJ będzie również nadzorować 202 krajowe kasyna, wszystkie loterie i bukmacherów.

Jedynie odpowiedzialność za przeciwdziałanie praniu pieniędzy spoczywa nadal na Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Nowy organ będzie miał większe kompetencje niż ARJEL, uprawniony do przeprowadzania kontroli kasyn i innych operacji hazardowych na miejscu oraz do nakazania operatorom usunięcia reklam, które uzna za nieodpowiednie.

Będzie odpowiedzialny za operatorów licencyjnych i oferowane przez nich gry oraz kontrolowanie strategii promocyjnych.

Nastąpi nowy proces rejestracji we francuskim rejestrze samowykluczenia, który ANJ przejmie od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych od września.

Organ ma opracować strategie zapobiegania uzależnieniu od hazardu i ochrony nieletnich oraz zwalczania oszustw, które następnie przedstawi do konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *