Ruszyła kolejna 27 edycja WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy swój 27. finał ma jutro, 13 stycznia, jednak WOŚP „gra” jeszcze przed tym terminem.

Według stanu na godz. 11 w sobotę, na koncie 27. finału WOŚP zebrało się ponad 8,7 miliona złotych. To efekt zbiórek i aukcji, które są organizowane jeszcze przed finałem.

Tematem 27. Finału WOŚP jest: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

E-PLAY także gra z WOŚP – zapraszamy do wspierania Orkiestry wszystkich czytelników naszych portali i osób z otwartym sercem

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) jest działającą od 1993 roku fundacją, której głównymi zadaniami jest działanie w zakresie ochrony zdrowia, przede wszystkim skupiając się na zdrowiu i życiu dzieci, a także promowanie profilaktyki zdrowia. WOŚP prowadzi całoroczną działalność medyczną, a spośród corocznych akcji szczególnie wyróżniają się finały WOŚP i Przystanek Woodstock.

Poza corocznym finałem WOŚP, który odbywa się w styczniu, fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje „Przystanek Woodstock”, który odbywa się na przełomie lipca i sierpnia i jest podziękowaniem za aktywność i wsparcie w zbiórki WOŚP. Fundacja prowadzi też programy medyczne i edukacyjne, szkolenia z pierwszej pomocy Pokojowy Patrol, akcję „Bezpieczne Stadiony”, a w 2010 roku przeprowadziła akcję „Stop Powodziom!” na zakup sprzętu do walki z powodziami.

Zeszłoroczny, 26. Finał WOŚP, zakończył się rekordowym wynikiem. Zebrano 126.373.804,34 złotych. Środki te są motorem do całorocznych zakupów sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja WOŚP wiosną przeprowadziła konkurs ofert na zakup wyposażenia medycznego dla geriatrii, a w listopadzie planowane są duże zakupy aparatury i sprzętu medycznego na wyposażenie oddziałów ogólnopediatrycznych w całej Polsce.

W piątek na konferencji prasowej Jerzy Owsiak przekazał, że stacje Telewizji Polsat będą nadawać informacje o przebiegu 27. finału WOŚP. Z kolei oficjalnym partnerem Orkiestry jest TVN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *