Rynek gier online w Słowacji zostanie otwarty w lipcu 2019 roku

Parlament Republiki Słowackiej przyjął nowy akt dotyczący hazardu przygotowany przez Ministerstwo Finansów, otwierając słowacki rynek dla zagranicznych operatorów, w tym operatorów mających siedzibę poza Słowacją.

Koszt licencji online zostanie ustalony na 3 miliony euro dla zakładów online i dla kasyn online, chociaż jeśli operatorzy będą ubiegać się o oba, łączny koszt zostanie zredukowany do 5 milionów euro.

Nowa ustawa powinna wejść w życie 1 marca 2019 r., z wyjątkiem niektórych postanowień, które zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2019 r. Stworzono nowy organ ds. Gier hazardowych, zwany Urzędem ds. Regulacji Hazardu, który zastąpi Ministerstwo Finansów. Zostanie on zasilony przez podatek od obrotu operatora loterii wynoszący 0,7% dochodu brutto z gier w przypadku operatorów innych gier.

Zagraniczni operatorzy będą musieli mieć przedstawiciela na Słowacji, który będzie musiał zarejestrować się w Urzędzie i porozumiewać się z Urzędem w imieniu operatorów.

Podczas gdy obecnie tylko monopol państwowy posiada licencję online, nowa regulacja stanowi , że monopolem państwowym objęte są tylko loterie liczbowe, specjalne loterie bingo i paragonowe.

Podatek od gier internetowych zostanie ustalony na poziomie 22 procent GGR. Podatek od zakładów lądowych zostanie ustalony na poziomie sześciu podatków od obrotu, w niektórych przypadkach na GGR, a dla kasyn będzie wynosił 30 procent GGR. Maszyny hazardowe znajdujące się w określonych pomieszczeniach (salonach gier) i będą miały ustalony podatek w określonej wysokości.

Licencje na internetowe zakłady bukmacherskie i licencje na kasyno online będą obowiązywać przez 10 lat, chociaż w przypadku licencji łączonego prawa do gry w punktach stacjonarnych i kasynach online, maksymalny okres ważności licencji wynosi pięć lat z opcją na dodatkowe pięć lat. Licencje na internetowe kasyna będą wydawane od lipca 2019 r., a wnioski będą musiały zostać złożone w dniu 1 marca 2019 r. Lub później.

Każdy operator, który otrzymał Zlecenie blokujące zgodnie ze starym prawem hazardowym, pozostanie zablokowany w ramach nowego systemu licencjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *