Rynek zakładów sportowych bije rekordy sprzedaży w Niemczech

Niemcy

Gracze w Niemczech wydali w ubiegłym roku około 9,3 miliarda euro na zakłady sportowe, co stanowi wzrost o 21% w stosunku do 2018 roku.

Niemiecki związek bukmacherski Deutsche Sportwettenverband (DSWV) ujawnił szczegóły dotyczące wyników segmentu w ubiegłym roku. Gracze w Niemczech wydali około 9,3 miliarda euro na zakłady sportowe w 2019 r., co stanowi wzrost o 21% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

DSWV rozmawiało o ostatnich danych z Federalnym Ministerstwem Finansów Niemiec i wyjaśniło, że 21% jest szczególnie imponujące, ponieważ w 2019 r. nie odbył się Puchar Świata w piłce nożnej ani żaden inny ważny turniej.

Mathias Dahms, prezes DSWV, powiedział –  Zakłady sportowe dotarły do społeczeństwa w Niemczech i stały się popularną formą spędzania wolnego czasu. Przynosi to również korzyści dla całego społeczeństwa: w ubiegłym roku dostawcy zakładów sportowych zapłacili około 500 milionów euro podatku od gier.

Dahms powiedział także, że po latach dyskusji politycznych od początku roku trwa ogólnokrajowy proces zatwierdzania licencji zakładów bukmacherskich. Według właściwej rady regionalnej w Darmstadt oczekuje na zatwierdzenie co najmniej 45 wniosków. Pierwsze pozwolenia mają być wydawane na wiosnę.

Kraje związkowe są teraz zobowiązane do wykazania, że ich ramy regulacyjne działają i że mogą skutecznie zwalczać nielicencjonowane oferty. W niektórych przypadkach konieczne są ulepszenia, aby nie nastąpiło przesunięcie graczy na czarny rynek i zakłócenie konkurencji – wyjaśnił.

Źródło: dswv.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *