Rząd dostaje coraz więcej pieniędzy z hazardu

totalizator sportowy

W I kwartale 2019 r. wartość zadeklarowanego podatku od gier na automatach wyniosła 2 mln 281 tys. zł, a w całym zeszłym roku 1 mln 805 tys. zł – poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Jak zaznaczono, resort prowadzi ocenę efektów nowelizacji ustawy hazardowej z 2016 r.

„Totalizator Sportowy Sp. z o.o. od II połowy 2018 r. systematycznie rozwija działalność w zakresie gier na automatach w salonach gier na automatach. W związku z tym wartość zadeklarowanego podatku z tytułu gier na automatach w salonach gier na automatach w 2018 r. wyniosła 1,805 mln zł, natomiast w I kwartale 2019 r. osiągnęła już poziom 2,281 mln zł” – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów.

„Ministerstwo Finansów nie prowadzi obecnie prac legislacyjnych nad zmianą ustawy o grach hazardowych. Aktualnie dokonywana jest ocena efektów wszystkich rozwiązań wprowadzonych do ustawy o grach hazardowych ustawą nowelizacyjną z dnia 15 grudnia 2016 r. w aspekcie zarówno spodziewanych, jak i rzeczywistych jej skutków we wszystkich obszarach. Dopiero dokonany, kompleksowy przegląd ich funkcjonowania pozwoli na ocenę zasadności podjęcia nowych działań” – dodano.

totalizator sportowy

Biuro prasowe Totalizatora Sportowego poinformowało, że obecnie działa 40 salonów gier na automatach.

„Do końca wakacji planujemy podwojenie tej liczby. Nowe salony będą powstawać na terenie całej Polski”
– przekazało biuro prasowe. Dodano, że działa 600 sztuk automatów do gier w salonach.

Spółka pytana o wyniki finansowe z tytułu gier na automatach, napisała, że „znajdować się będą w sprawozdaniu finansowym”.

Totalizator Sportowy w połowie maja poinformował, że podpisał umowę na dostawę terminali EGM. Chodzi o automaty do gier.

„Została podpisana następna z umów na dostawę terminali EGM. Trwają obecnie negocjacje z kolejnymi dostawcami tych urządzeń”
– przekazał wówczas TS.

Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie. Spółka w ubiegłym roku ruszyła z salonami gier na automatach w ramach programu pilotażowego.

Na początku kwietnia TS poinformował, że ponad 6 mld zł wyniosła ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez Totalizator Sportowy; w 2017 r. było to 5,6 mld zł. Łączna wartość wszystkich wpłat do budżetu w ub.r. wyniosła ponad 2 mld zł.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *