Sąd Najwyższy USA ws. legalizacji zakładów sportowych

zakłady sportowe

Sąd Najwyższy USA utorował drogę stanom, które będą chciały zalegalizować zakłady bukmacherskie. Orzeczenie odrzuca prawo federalne z 1992 r., które zakazywało większości stanów autoryzowania zakładów sportowych. Pozew w tej sprawie złożył stan New Jersey, który od lat w sądach niższej instancji walczył o legalizację zakładów sportowych w kasynach i na torach wyścigowych.

Sędziowie stosunkiem głosów 6-3 orzekli, że prawo federalne narusza zapisy konstytucyjne ograniczające wpływ rządu federalnego na samodzielną politykę prowadzoną przez stany. Prawo federalne uznane przez Sąd Najwyższy USA za niekonstytucyjnie zabraniało stanom wprowadzania zmian w ich prawie, by zalegalizować zakłady sportowe.

Tylko w Nevadzie można przyjmować zakłady na wynik pojedynczej gry. Niektórzy eksperci przewidują, że po tym orzeczeniu nawet 32 stany zalegalizują zakłady sportowe w ciągu nadchodzących pięciu lat. American Gaming Association szacuje, że każdego roku mieszkańcy tego kraju przeznaczają około 150 miliardów dolarów na nielegalne zakłady bukmacherskie.

Źródło: polskieradio.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *