Do sądu za urządzanie gier hazardowych

automaty do gier

Funkcjonariusze Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Lesznie, pod koniec minionego roku, przeprowadzili kontrolę w jednym z rawickich punktów z automatami do gry.

Znajdowały się tam trzy automaty różnego rodzaju. W związku z podejrzeniem, że mogły być na nich rozgrywane gry hazardowe, urządzenia zostały zarekwirowane i zabezpieczone. Przeprowadzono też na nich eksperyment oraz poddano je opinii biegłego.

Ustalono, że gry oferowane przez te automaty mają charakter losowych i komercyjnych, a ich urządzanie jest postępowaniem wbrew przepisom ustawy, która mówi, że gry liczbowe i loterie to monopol państwa. Sprawa trafiła do sądu.

34-letniego Eryka B. oskarżono o to, że urządzał gry na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Za przestępstwo skarbowe, jakim jest urządzanie gier wbrew ustawie o grach hazardowych, został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. zł.

Źródło: rawicz24.pl

4 komentarze(y) w “Do sądu za urządzanie gier hazardowych

  1. Zbyt sroga kara. Biorąc pod uwagę możliwość „prania pieniędzy” na automatach f-my ******* w kasynach. Na innych zresztą też.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *