„SAGSE, wbrew wszelkim przeciwnościom”

David Orrick, dyrektor ds. Relacji branżowych w Merkur Gaming, mówi o targach SAGSE w Buenos Aires, które miały miejsce w tym miesiącu w wywiadzie dla Fokus Gaming.

Fokus Gaming: Co sądzisz o 26. edycji SAGSE Buenos Aires 2018?

David Orrick: Jest coś nieuniknionego w uczestnictwie w targach branżowych. Zawsze zdarza się, że pierwszego ranka pierwszego dnia takiego wydarzenia, pojawią się dziennikarze, a pierwsze pytanie, które zadadzą, brzmi: „Jak tam, jakie według Ciebie jest to widowisko?” A odpowiedź musi bądź zawsze taka sama: „Cześć, jesteśmy na służbie przez 2 godziny, proszę wrócić za dwa dni i wtedy porozmawiamy.” Więc teraz, w Buenos Aires, na 26. edycji SAGSE, jest dzień trzeci i przewidywalnie ten trzeci dzień rozpoczął się bardzo spokojnie.

FG: Czy wierzysz, że jest to konieczne dla przyszłych edycji SAGSE, aby odbywały się one przez wszystkie trzy dni?

DO: Nie wiem, jaka jest ostateczna odpowiedź, ale pytanie z pewnością stało się obecnie punktem zwrotnym w tej branży. Z drugiej strony SAGSE w tym roku było czymś zupełnie innym.

FG: Dlaczego tak uważasz?

DO: Ponieważ różne okoliczności sprawiły, że prowadzenie SAGSE w tym roku było trudne dla organizatorów. Po pierwsze: wymuszona zmiana daty dzięki przybyciu na tradycyjne listopadowe daty SAGSE w Buenos Aires szczytu G20 z dodatkowym zabezpieczeniem, z całym popytem na hotele i loty. Nic z tego, nawiasem mówiąc, nie jest winą organizatorów SAGSE. Musieli dostosować się do okoliczności, które znalazły się nagle się przed nimi. Rozejrzeli się więc i we wrześniu znaleźli te daty, które były pierwszymi możliwymi, ponieważ trzy tygodnie po SAGSE nadchodzi G2E w Las Vegas. A jak wiemy G2E – razem z ICE w Londynie – jest jednym z dwóch najważniejszych pokazów branży gier. Oba te pokazy to jest miejsce, w którym główni producenci, tacy jak Merkur Gaming, publikują nowe produkty, pokazują nowe gry, robią prezentacje, robią naprawdę duże show. Naturalnie wyniknie stąd taki efekt, że żaden z dzisiejszych producentów obecnych w Buenos Aires nie przyniesie niczego nowego, nikt nie podejmie się  ogromnych wysiłków promocyjnych i organizacyjnych, które w większości trafią na G2E lub ICE. To jest niestety drugorzęne uderzenie. Trzeci fakt, to to że Argentyna jest obecnie politycznie i ekonomicznie w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej. Kiedy słyszymy historie o około 100 000 ludzi protestujących się na ulicy, daje to zrozumienie, że nie jest to idealny moment na zorganizowanie pokazu gier B2B.

FG: Mimo tej szczególnej sytuacji dla organizatorów SAGSE, o których wspominasz, czy wierzysz, że przygotowali oni godny show?

DO: Według słów piosenki Phila Collinsa, wbrew wszelkim przeciwnościom, organizacja SAGSE udało się załatwić całkiem sprawnie, udało jej się stworzyć dobry show. Organizatorzy stracili tylko kilka nazwisk z poziomu prezentacji gier, na pewno wszyscy producenci podejmują samodzielnie własne decyzje w tych sprawach. Aby porozmawiać o Merkur Gaming – my otworzyliśmy spółkę zależną w Argentynie na początku 2017 roku, a SAGSE 2017 było wtedy dla nas wielkim świętem. Wspaniała okazja dla naszych menedżerów i pracowników do spotkania się z szerokim gronem najlepszych operatorów odwiedzających na targach oraz do dyskusji, które skłoniły firmę w 2018 roku do działania w bardzo dobrym kierunku. Teraz 9 miesięcy później, sukces ten jest kontynuowany dla Merkur Gaming Argentina z instalacjami w prawie wszystkich prowincjach kraju. Wspieraliśmy nasz lokalny zespół, aby wykonać tę wystawę tak profesjonalnie, jak zawsze i wszędzie, gdzie jest prowadzony nasz biznes.

FG: Czym jest prezentacja Merkur Gaming na targach SAGSE 2018?

DO: Jak już powiedziałem, nie pokazujemy tutaj nic co zarezerwowaliśmy dla G2E. Jesteśmy absolutnie pewni, że liczymy na dużą liczbę odwiedzających z Argentyny i innych części Ameryki Łacińskiej, gdzie mamy filie. Na stoisku G2E będziemy mieli całą bibliotekę nowych gier, odkrywamy również nową linię automatów i kilka innych niespodzianek. Ale te niespodzianki muszą poczekać do momentu, w którym G2E otworzy swoje drzwi.

FG: Co więc przynieśliście do SAGSE 2018 w Buenos Aires?

DO: Przynieśliśmy nasze udane automaty Avantgarde i Evostar w wykończeniu z czarnej serii. Te już okazały się bardzo popularne wśród argentyńskich operatorów. Na naszym stoisku prezentujemy ponad 100 pojedynczych gier, które zostały sprawdzone na argentyńskich stacjonarnych kasynach w czasie rzeczywistym, przyciągając graczy i tworząc zyski. Oprócz tych atrakcji, po raz kolejny przywiedliśmy słynny ogród piwny Merkur, tak jak w zeszłym roku, był on centralnym punktem pokazu SAGSE, gdzie nasza legendarna gościnność była w pełnym rozkwicie. Zapewniliśmy tam miejsce dla przybyłych gości wystawy, którzy mogliby usiąść i prowadzić rozmowy. Można tam było spotkać się z całym naszym zespołem; mamy jedzenie i napoje i mamy klimat, który sprawia, że ​​jest to punkt centralny całego show. Oprócz Merkur Gaming jesteśmy częścią Gauselmann Group of Companies, mamy naszych kolegów członków Gauselmann Group, Gewete i Edict. Edict jest naszym specjalistą od gier online i jest zapowiedzią przyszłości dalszych regulacji dotyczących zakładów sportowych i gier online w całej Ameryce Łacińskiej.

FG: Jak Merkur Gaming widzi bieżącą przyszłość SAGSE?

DO: To interesujące pytanie i podkreślone przez fakt, że nad drzwiami wyjściowymi do hali, zawieszony baner z napisem „Do zobaczenia w przyszłym roku w grudniu 3, 4 i 5” * wydaje się, że kalendarz ponownie spiskuje przeciwko Organizatorom SAGE. W tym roku, jak już omówiliśmy, data tutaj nie była katastrofą, ale daleka od ideału i patrząc na proponowane daty na przyszły rok, ponownie tworzy trudności dla społeczności międzynarodowej. Nadal mam nadzieję, że w 2019 roku SAGSE powróci do swojej tradycyjnej listopadowej daty.

(* Uwaga redakcji: organizatorzy SAGSE potwierdzili, że ich wydarzenie w 2019 roku powróci do swoich tradycyjnych dat w drugim tygodniu listopada).

FG: Co byłoby idealne dla SAGSE, aby powrócić do tradycyjnej daty listopada?

DO: Umiejscowi to SAGSE idealnie między G2E a ICE. Nie wiem, czy to się wydarzy, czy nie – nie mam kryształowej kuli – ale jest to co najmniej interesująca sytuacja. Co jest pewne, ponieważ zamykamy wydanie SAGSE w 2018 roku, jak już wcześniej powiedziałem, że pozornie wbrew wszelkim przeciwnościom organizatorzy pokazu zdążyli ułożyć imprezę, która zadziałała. Liczba odwiedzających była duża, a przybyli goście międzynarodowi, szczególnie ci z Urugwaju i Paragwaju. Oba te rynki zostały już z powodzeniem spenetrowane przez Merkur Gaming Argentina i będziemy nadal prowadzić działalność w tych krajach z Buenos Aires. Czy liczba odwiedzających była oczekiwana przez większość wystawców? Może nie. Ale możemy być zadowoleni z tego, co faktycznie osiągnęliśmy. Tak więc, wbrew wszelkim przeciwnościom, SAGSE 2018 było na swój sposób i dzięki własnym zasadom referencyjnym sukcesem, a impreza podobnie jak w przypadku 26 edycji, została uznana za premierowe show dla wszystkich rynków Ameryki Łacińskiej. Co stanie się w przyszłości? Kto wie, ale na razie mamy wiele powodów, aby wracać do domu z uśmiechem na twarzy.

Cały wywiad z Davidem Orrick ukazał się TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *