SAZKA prosi UE o zbadanie podatku od hazardu w Czechach

Gigant hazardowy SAZKA zwrócił się do Komisji Europejskiej o zbadanie podatku od loterii w Czechach.

Grupa SAZKA wezwała Komisję Europejską do zbadania podatku od loterii w Republice Czeskiej, który uważa za niesprawiedliwy, ponieważ przyznaje państwową dotację innym usługom hazardowym.

W oświadczeniu firma wezwała unijną jednostkę ds. Pomocy państwa do orzekania przeciwko 35% podatkowi od loterii wprowadzonemu w styczniu. Uważa, że ​​pozycjonuje kasyna i gry bukmacherskie, które płacą 23% w korzystniejszej sytuacji finansowej, jak podał Bloomberg.

Komisja Europejska oświadczyła, że ​​zbada takie roszczenia, podczas gdy ministerstwo finansów Republiki Czeskiej stwierdziło, że różnica w podatkach nie stanowi dyskryminacji ani nielegalnej formy wsparcia publicznego, ponieważ różne usługi hazardowe nie konkurują bezpośrednio. Ministerstwo poinformowało również, że rządy europejskie mają prawo ustalać różne stawki dla różnych usług.

Grupa SAZKA powołuje nowego dyrektora finansowego.

Grupa SAZKA ogłosiła, że ​​Kenneth Morton został powołany na stanowisko dyrektora finansowego (CFO), począwszy od 1 lutego. Obecny dyrektor finansowy Peter Stohr pozostanie w firmie do końca marca, aby zapewnić płynne przejście.

Morton jest pracownikiem SAZKA od około roku, kiedy dołączył do KKCG na stanowisku dyrektora ds. Finansów korporacyjnych w kwietniu 2019 r. Większość swojego czasu związana była z projektami z Grupą SAZKA, w tym z ofertą dobrowolnego przetargu na akcje OPAP i powiązane finansowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *