Sebastian Malec udzielił wywiadu Vice Polska

Zwycięzca Main Eventu EPT Barcelona opowiedział m.in. o tym, jak dużą wartość mają dla niego pieniądze, które wygrał i jak patrzy na swoją karierę.

Sebastian pytany o to, od czego zaczyna się droga do pokerowego mistrzostwa mówi: -Grałem w szachy od 6 do 18 roku życia, jeździłem na mistrzostwa polski juniorów- zawsze plasowałem się w pierwszej dziesiątce graczy. Wszyscy szachiści grają w pokera. Gdzieś od 15 roku życia jestem jego fanem, zawsze uwielbiałem oglądać rozgrywki, rozmawiać o nim. Dwa lata temu byłem pierwszy raz na European Poker Tour i robiłem sobie zdjęcia z tymi wszystkimi profesjonalnymi pokerzystami, podziwiałem ich. Sam zacząłem jak miałem 18 lat. Grałem bardzo dużo i cały czas chciałem grać więcej-.

Poproszony o wskazanie głównej motywacji, dla której gra w pokera odpowiada, że w przeszłości nie traktował pokera jako swojej pracy. -Dopiero teraz chcę zacząć podchodzić do tego poważnie, chciałbym zostać profesjonalnym pokerzystą. Teraz już zależy mi na tym, żeby grać tak, żeby mi się to opłacało- dodaje. Mówiąc o pieniądzach wygrywanych w pokerze, Sebastian zwraca uwagę na istotną kwestię, która nie zawsze jest oczywista dla osób spoza środowiska pokerowego. Chodzi o to, że statystyki pokazujące wygrane w turniejach nie uwzględniają kosztów, które gracz ponosi, a także wpisowych z turniejów, gdy nie znalazł się na miejscach płatnych.

Więcej czytaj na: e-playpoker.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *