Sega uruchomi wersję e-sportową serii Puyo Puyo

Sega, pionierska japońska firma z branży gier, planuje uruchomić wersję eSportową popularnej serii gier Puyo Puyo.

Nowa wersja zostanie uznana przez oficjalny japoński związek eSports. Gra, zatytułowana Puyo Puyo eSports, będzie dostępna od października w wersji Nintendo Switch i PlayStation 4. Wersja arkadowa również znajduje się na kartach.

Puyo Puyo eSports wygląda bardzo podobnie w prezentacji do Puyo Puyo Tetris 2014, pomijając składnik Tetris. Eksportowy spin na łamigłówce zrzucający kropelkę przyjmuje zasady z dwóch wcześniejszych wpisów: Puyo Puyo 2 (pierwszy wydany w 1994 r.) i Puyo Puyo Fever (pierwszy wydany w 2003 r.). Puyo Puyo eSports będzie zawierał 24 postaci z całej serii.

Nowa wersja Puyo Puyo jest autoryzowana przez japońską esports Union (JeSU), organizację utworzoną we współpracy z japońskim rządem, która ma na celu promocję i rozpowszechnianie esportów w kraju, a także zapewnienie aktualnych licencji dla profesjonalnych graczy. Członkami organizacji są deweloperzy i wydawcy, tacy jak Arc System Works, Bandai Namco, Capcom, Konami, Microsoft i Sony Interactive Entertainment.

Przewodniczący JeSU, Hideki Okamura, jest także prezesem i dyrektorem operacyjnym Sega Holdings, spółki dominującej wydawcy Sega.

Puyo Puyo eSports zostanie wydany cyfrowo w Japonii 25 października, wyceniony na 1,999 jenów (15,25 euro).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *