[SEJM] Podkomisja jutro zajmie się w Sejmie hazardem

Po ukonstytuowaniu się Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych (czytaj: „Nie będzie wysłuchania publicznego ustawy hazardowej”) rozpoczynają się prace nad projektem.

Pierwsze posiedzenie podkomisji zostało zaplanowane na jutro t.j. 4 października 2016 roku na godz. 15:00.

podkomisja3
W związku z pracami Podkomisji swoje uwagi dotyczące projektu ustawy zgłosiła Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji kierując je bezpośrednio do przewodniczącej Podkomisji. W swoim piśmie KIGEiT zwraca uwagę na niespójność pomiędzy projektem ustawy a jego uzasadnieniem.

Podkreśla także brak podstaw do wprowadzenia w dużej sferze branży hazardowej monopolu państwa. Izba postuluje także o wyraźne wskazanie trybu i właściwego sądu do którego ma być kierowana skarga dotycząca decyzji o wpisaniu domeny do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

W podsumowaniu KIGEiT ostrzega iż proponowane zapisy mogą doprowadzić do gwałtownego spadku zaufania do dostawców usług teleinformatycznych oraz organów administracji publicznej odpowiedzialnej za jego egzekwowanie, znaczącego wzrostu kosztów infrastruktury teleinformatycznej a także pojawienie się „czarnej strefy” na rynku hazardu online.

CZYTAJ UWAGI DO PROJEKTU USTAWY HAZARDOWEJ – KIGEiT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *