Co się dzieje z salonami gier Totalizatora Sportowego?

salony gier

Pytanie jest o tyle intrygujące, że jeszcze we wrześniu 2017 roku szumnie zapowiadano otwarcie salonów pilotażowych do końca zeszłego roku.

Takie informacje przekazała w odpowiedzi na pytanie posła Bartosza Józwiaka z Klubu Parlamentarnego Kukiz`15 ówczesna Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz (czytaj: „Przygotowywane są lokalizacje salonów pilotażowych”).

Niestety salonów z automatami jak nie było tak i nie ma a urzędy nabrały wody w usta. Przy próbie uzyskania jakichkolwiek informacji na ten temat ministerstwa stosują klasyczną metodę spychologii przerzucając się tematem jak rozżarzonym kartoflem.

Sprawą zainteresował się ponownie poseł Bartosz Józwiak z Klubu Parlamentarnego Kukiz`15. W dniu 18 lutego 2018 złożył do Ministerstwa Finansów interpelację z zapytaniami dotyczącymi obecnego stanu przygotowań do otwarcia salonów gier z automatami a także przedstawienia umów podpisanych przez Totalizator Sportowy i związanych z objęciem monopolu w zakresie automatów.

Aby uniknąć zasłaniania się tajemnica handlową poseł poprosił o złożenie wnioskowanych materiałów do Kancelarii Tajnej Sejmu.

[legend title=”Interpelacja nr 19866” style=”1″]

do ministra finansów

w sprawie dostaw, obsługi i serwisowania urządzeń objętych znowelizowaną „ustawą hazardową”

Zgłaszający: Bartosz Józwiak

Data wpływu: 18-02-2018

W związku z działalnością spółki Skarbu Państwa jaką jest Totalizator Sportowy sp. z o.o. wnoszę o przedstawienie wszystkich umów podpisanych przez spółkę w okresie od 2000 r. do 2018 r. dotyczących bezpośrednio lub pośrednio dostaw, obsługi i serwisowania urządzeń objętych znowelizowaną ustawą hazardową zawartą w druku nr 795 i wdrożoną z dniem 1 kwietnia 2017 r., jak i z wcześniejszego okresu.

Proszę o przedstawienie pełnych danych podmiotów widniejących w dokumentacji.

Ze względu na bezpieczeństwo danych kontraktowych wynikających z w/w umów proszę o ich przekazanie do Kancelarii Tajnej Sejmu.

Powyższe materiały są nam niezbędne w dalszej pracy poselskiej.

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na pytanie:

1. Na jakim etapie realizacji zadań jest spółka Skarbu Państwa w zakresie objęcia monopolu państwowego wynikającego z zakresu tzw. ustawy hazardowej w obszarze gier na automatach?

Proszę o zestawienie aktualnych dostawców urządzeń hazardowych i soft-u do ich obsługi.

Proszę o informację w sprawie ilości zaakceptowanych przez spółkę Skarbu Państwa jaką jest Totalizator Sportowy sp. z o.o. lokalizacji punktów gier na automatach ze wskazaniem dokładnych adresów (informacje o poszukiwaniach lokali pod tą działalność są dostępne już w mediach, jak i na stronach Totalizatora Sportowego, w związku z czym te wiadomości nie stanowią tajemnicy handlowej, lecz jeśli spółka uważa inaczej, to prosimy o przekazanie tych wiadomości również do Kancelarii Tajnej Sejmu).

Proszę o informację w zakresie poniesionych kosztów w związku z realizacją zadań wdrożenia monopolu Skarbu Państwa w zakresie gier na automatach.

Z poważaniem

Bartosz Józwiak

[/legend]

2 komentarze(y) w “Co się dzieje z salonami gier Totalizatora Sportowego?

  1. OD POCZATKU BYLO WIADOMO, ZE TO NIE WYPALI. NO JAK WYOBRAZACIE SE CPUNOW, ALKOHOLIKOW I ALFONSOW W SALONACH PANSTWOWYCH? JAK ONI BY TAM CPALI, CHLALI I C*** WIE CO JESZCZE? JAK W TYCH BUDKACH MIAL BYC LAD I PORZADEK I SAMI GRZECZNI LUDZIE MIELI GRAC 😀 TO NIEREALNE! KASYNA TO MAFIA, GANGSTERZY. ZWYKLY OBYWATEL MOZE ISC SE CO NAJWYZEJ DO STSow ALBO PUSCIC LOS W TOTKA 😀 PISOMATOW NIE BEDZIE NIGDY

  2. Na ostatnich targach w londynie widziałem kilka nie zorientowanych osób z PGZ. Tak mieli na indentyfikatorach. Kręcili się i zbierali ulotki. Kabaret.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *