Siłowe wejście do lokalu gastronomicznego

Funkcjonariusze lubuskiej administracji skarbowej i policji zatrzymali 13 nielegalnych automatów do gier hazardowych, tzw. jednorękich bandytów. Wyważenie drzwi do pomieszczeń pubu, w którym odbywały się niezgodne z prawem gry, poprzedziło drobiazgowe rozpoznanie terenu akcji.

21 grudnia br. funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego (LUCS) w Gorzowie Wielkopolskim wraz z lubuską Policją, po siłowym sforsowaniu drzwi do pomieszczeń po dawnym lokalu gastronomicznym zlokalizowanym na terenie jednej z miejscowości w północnej części województwa, zabezpieczyli 13 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz niewielką ilość amfetaminy.

Miejsce to od pewnego czasu było na celowniku obu służb.

Od 1 kwietnia br. wyłącznym organizatorem gier hazardowych poza kasynami jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol w tym zakresie.

Funkcjonariusze celno-skarbowi na miejscu zdarzenia przeprowadzili symulacje gry na automatach, by potwierdzić, że są to urządzenia, na eksploatację których wymagane jest posiadanie stosownej koncesji. Na kontrolowane miejsce takiego pozwolenia nigdy nie wydano.

Narkotyki zabezpieczyli policjanci, a nielegalne automaty zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu LUCS.

Dalsze dochodzenie wykaże, jaki był krąg osób zaangażowanych w zakazany proceder. Może im grozić za to kara nawet 100 tys. zł od każdego automatu.

Źródło: Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim

2 komentarze(y) w “Siłowe wejście do lokalu gastronomicznego

  1. u nas na podhalu gra i to fajnie
    ponoć jeden chłop przy rynku w nowym t wygrał przed śwętami ponad 30 tysięcy
    stoją na punkcie i nikt sie nie czepia to chyba spoko są

  2. Wypowie się ktoś na temat futury? Grają na tym ludzie u was? Jak ro prawnie wyglada? Można spać trochę spokojniej niż przy sypakach? Grzywny grzywnami ale do aresztu mi się nie spieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *