Skrzynki z losową zawartością to hazard

Kolejny kraj – po Belgii, Holandii, USA i Francji – zdaje się podejmować działania przeciwko skrzynkom z losową zawartością. Ekspert z Australii twierdzi, że według tamtejszego prawa podobne rozwiązania są hazardem.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie Ceaser wysłał komisji do spraw hazardu i alkoholu w tak zwanym państwie kangurów pytanie dotyczące transakcji cyfrowych. Internaucie odpisał analityk Jarrod Wolfie.

Ekspert uważa, że wedle australijskiego prawa skrzynki z losową zawartością „wydają się wyczerpywać definicję hazardu”. Obecnie wraz z międzynarodowymi partnerami politycy przygotowują takie zmiany w przepisach, by były dostosowane do zjawiska lootboxów. Brane są przy tym uwagi graczy.

Niedawna aktywność na forum Reddit wskazuje, że większość społeczności graczy nie zgadza się z decyzjami podejmowanymi przez niektóre firmy – tłumaczy Wolfie.

Analityk podkreśla jednocześnie, że priorytetem są produkcje z mechanizmami „pay to win”, czyli dające osobom wydającym dodatkowe pieniądze przewagę w rozgrywce. Mniejszy nacisk kładziony jest na tytuły, w których skrzynki oferują przedmioty kosmetyczne.

Normalizacja języka potocznego stosowanego przy grach hazardowych oraz mechanizmów skierowanych do osób (nieletnich) podatnych na zagrożenia jest nie tylko naganne moralnie, ale i wątpliwe pod względem prawnym – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *