Skuteczne kontrole w terenie prowadzone przez lubelską KAS

Zabezpieczone urządzenia do gier hazardowych to bilans kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w ubiegłym miesiącu. Działania prowadzone były m.in. w Białej Podlaskiej, Zamościu, Lublinie, Chełmie, Dęblinie i Kraśniku. 143 urządzenia do gier hazardowych zabezpieczyli w tym roku funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Działania kontrolne ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem prowadzone w czerwcu 2020 r. przez funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina, Białej Podlaskiej i Zamościa przyniosły efekty w postaci 45 zatrzymanych urządzeń do gier hazardowych.

W ostatnich dniach czerwca, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji, ujawniono na terenie Białej Podlaskiej lokal, w którym urządzane były gry hazardowe. W „kafejce internetowej” funkcjonariusze ujawnili 5 jednostek komputerowych służących do nielegalnych gier oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie 760 zł.

Z kolei w jednym z lokali w Stoczku Łukowskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej wspierani przez łukowską Policję, ujawnili automat do gier hazardowych mieszczący się w… walizce. Oprócz tego mobilnego urządzenia funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 3430 zł służącą do wypłaty ewentualnych wygranych.

Wynikami zakończyły się również kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Zamościa. W lokalach usytuowanych w Zwierzyńcu, Biłgoraju i Zamościu zabezpieczyli oni w sumie 9 automatów do gier hazardowych oraz monitoringi.

30 urządzeń do gier hazardowych zabezpieczyli natomiast funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina, niejednokrotnie wspierani przez funkcjonariuszy Policji. Działania kontrolne w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu prowadzili oni w Lublinie, Rykach, Dęblinie, Chełmie, Łęcznej, Świdniku, Puławach, Kraśniku i Krasnymstawie.

Oprócz automatów, których hazardowy charakter potwierdzały wykonywane w trakcie kontroli eksperymenty procesowe, funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 6 tys. zł gotówki przeznaczonej na wypłaty wygranych, klucze do automatów, monitoringi oraz dokumentacje z prowadzonej działalności.

Ponadto w lokalach mieszczących się w Łęcznej i Kraśniku ujawnili też środki odurzające (marihuanę, amfetaminę) oraz sterydy. W tym zakresie sprawy przejęła do prowadzenia Policja.

Od początku 2020 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w sumie 143 urządzenia do gier hazardowych.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *