SkyBet zapłaci milion funtów kary

Skybet

Operator gier hazardowych w Internecie SkyBet został ukarany grzywną w wysokości 1 miliona funtów za uchybienia w zakresie odpowiedzialności społecznej – informuje Komisja ds. Gier Hazardowych w Wielkiej Brytanii.

Uchybienia dotyczą postępowania z graczami, którzy dokonali samowykluczenia z gier hazardowych. Samowykluczenie to metoda, dzięki której gracze, którzy uważają, że mają problem, mogą poprosić, aby operator odmówił im usług.

Według Komisji, 736 samowykluczących się klientów mogło otwierać i wykorzystywać zdublowane konta do uprawiania hazardu, około 50 000 samowykluczających się klientów otrzymywało materiały marketingowe pocztą e-mail, smsami lub powiadomieniem push w aplikacji mobilnej, a 36 750 klientom nie zwrócono pozostałych środków po zamknięciu konta.

Kara powinna stanowić ostrzeżenie dla wszystkich firm hazardowych – powiedział Richard Watson, dyrektor programowy w Komisji ds. Gier Hazardowych. – Ochrona konsumentów przed szkodami wynikającymi z hazardu jest dla nas priorytetem, a tam, gdzie widzimy, że operatorzy nie zapewniają bezpieczeństwa swoim klientom, podejmujemy działania. Skybet w pełni w tej sprawie z nami współpracował i poważnie podszedł do zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *