Sławomir Janowicz nie żyje

Sławomir Janowicz nie żyje

Dziś odszedł od nas w wieku 57 lat Sławomir Janowicz, po długotrwałej walce z nieubłaganą chorobą.

 

Sławek był osobą nietuzinkową w branży hazardowej. Jako jeden z pierwszych, po zmianach ustrojowych jakie nastąpiły pod koniec lat 80-tych, zainteresował się możliwościami jakie dawał wtedy wolny rynek. Był prekursorem tego rodzaju rozwoju eksploatacji automatów do gry, osiągając w tym trudnym biznesie swoiste wyżyny.

To dzięki Niemu i jego ciężkiej pracy nastąpiły zmiany w prawie, regulujące i zezwalające na legalizację działań AWP na polskim rynku. Był kreatorem jednej z największych firm branżowych – Fortuny, posiadającej w latach 2003 – 2012 znaczący sektor tego rynku.

Po zmianach prawa jakie nastąpiły w 2009 dzięki jego działaniom, ETS wydał wyrok miażdżący źle utworzone prawo, co pozwoliło na dalszy rozwój tego sektora. Zawsze był gorącym orędownikiem legalizowania i prywatyzowania tego typu działalności.

Jako biznesmen otaczał się bardzo kompetentnymi i zaufanymi pracownikami, którzy ufając w jego umiejętności pozostawali z nim przez wiele lat. Umiał nawiązywać alianse i porozumienia z partnerami, twardo stojąc na gruncie swoich oczekiwań.

Jego nietuzinkowość polegała na futurystycznym i racjonalnym podejściu do prowadzonych spraw i konsekwentnym realizowaniu swoich planów. Osiągając w tym wyżyny był jednocześnie osobą skromną i nie dążącą do publicznego rozgłosu.

Pozostawił po sobie cierpiącą Rodzinę i dużą grupę Przyjaciół i osób dla których był wzorem postępowania.

Składam serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie Sławka, wszystkim bliskim i osobom dla których ta wiadomość jest ciężka do zaakceptowania.

Iwo Bulski

 1. 0dszedl porządny, mądry, skromny człowiek. Sławku, zawsze można było na ciebie liczyć. Pozostaniesz na zawsze w pamięci. Spoczywaj w spokoju.

 2. Są osoby o których się nie zapomina przez całe życie bo trudno jest zapomnieć o kimś kto dał Ci tak dużo do zapamiętania

  1. nie zdążyłem spotkać się z nim i porozmawiać. zależało mi na tym. zawsze chciałem go poznać i porozmawiać o tym co było w 2008 roku. kiedy mnie upośledzali, kiedy się bali i zazdrościli, przez to wszystko porządny człowiek Sławomir Janowicz poniósł straty, gdy podnieśli podatki na hazard. Nie rozumiałem wtedy, dla mnie jest „Ojcem”, który wie jak karać swoje „dziecko” żeby zrozumiało swój błąd. A nie karać w imię strachu i zazdrości, by je upośledzić chorobą i dalej nic nie rozumie. Chciałbym wyżalić się komuś, kto był przy nim najbliżej i opowiedzieć jak to było, naprawić choć część błędów lub podzielić się wiedzą. Ten rok między 2008/2009 był niesprawiedliwy dla nas wszystkich. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Krzysztof Marszałek

 3. A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi
  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt
  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili.

 4. O zmarłym nie wolno mówić źle, fakt że nie byłeś tuzinkowym człowiekiem, ale szkoda że nie mogłem powiedzieć ci tego osobiście… przebaczyłem twoją zdradę, oszustwo, wiele lat życia w zakłamaniu tylko po to byś mógł udowodnić swoją rację. Niech cie osądzi Bóg… w którego też nie wierzyłeś …twój były przyjaciel

  1. To trzeba być skończonym idiotą i imbecylem żeby pisać takie rzeczy w tym miejscu. Człowieku jesteś największym debilem na tej planecie i powinieneś zachować takie coś dla siebie!

 5. Dzięki tym automatom dogry ludzie wpadli w uzależnienie i ich rodziny przeżyły koszmar. Ten sektor uwazam za wyjątkowo zły , a człowiek który go rozwijał – niech go juz Bóg sądzi

  1. Droga pani .
   Dlaczego nie patrzy pani na sprawę w taki sposób ?
   Ten człowiek tzn p. Sławek dawał ludziom etat , właśnie z Ostródy, równie dobrze , mógł otworzyć cokolwiek w Olsztynie . Mówię tu o gastronomi , hotele …..Bóg osadzi każdego , panią również , takie słowa to mowa nienawiści , a w takiej sytuacji , mogłaby pani sobie darować . Czy ktoś zmusza ludzi do wejścia do lokalu z urządzano do gry? Czy ktoś ciągnie ich na łańcuchu ? Szantażuje czym kolejek zeby grali? Nie !
   Ludzie , którzy grali , grają i będą grać , z własnej i nie przymuszonej woli . Taki charakter , jak nie w lokalu, to szukają w internecie . Natomiast taka sama historia występuje z piciem alkoholu, dlaczego nikt o tym tak rozlegle nue komentuje, czemu jue nagłaśnia się tego w telewizji ? Przecież z powodu alkoholizmu cierpi cała rodzina , dzieci są bite, poniewierane, niekiedy wykorzystywane seksualnie , zona również przechodzi gehennę , dlaczego tego się nie nagłaśnia medialnie . Kolejny przykład dzieci od małego uzalezniane przez , właśnie samych rodziców do telefonów ( bajki) tablety , komputery, Xbox , czym starsze , tym więcej chce oglądać , a zarazem grać w rożne gry , to tu trzeba szukać . Zacznijmy remanent od siebie , to my rodzice od małego uczymy nasze dzieci , pozdrawiam

 6. Nikt nie nauczył tyle osobę od której nie Niechcialem się uczyć niczego nikt nie zrobił tyle nie robiąc nic dlamnie mentor biznesu i życia wzór na całe życie…szkoda ze tak późno dostrzegłem to

 7. Z tego wszystkiego nawet źle wpisałem ilość lat które się znaliśmy. To było 33 lata a nie jak wpisałem 23. No cóż emocje.

 8. 23 lata znajomości i 20 lat współpracy zawodowej z Tobą. To prawie połowa mojego życia zawodowego. Sławku, zawsze będę pamiętał jak dobrym byłeś człowiekiem . Twoja śmierć jest dla mnie zaskoczeniem. Żal i smutek że to tak szybko nastąpiło. Nie będzie już herbatki na tarasie i rozmów o życiu. Szkoda. Spoczywaj w spokoju.

 9. Sławku bardzo będzie mi brakować Twojej obecności,rozmów,żartów,dyskusji i świadomości że,jest obok mnie szlachetny Człowiek o wielkim sercu. Nie umiem powiedzieć żegnaj. Spotkamy się tam i jak zwykle pójdziemy na spacer.

 10. Jaka szkoda
  Nie bedzie montowania postepowan w prokuraturze apelacyjnej w rzeszowie przeciwko innym firmom, nie będzie attykulow w pulsie biznesu pisanych na podstawie materialow tych sledztw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *