Sławomir Janowicz nie żyje

Sławomir Janowicz nie żyje

Dziś odszedł od nas w wieku 57 lat Sławomir Janowicz, po długotrwałej walce z nieubłaganą chorobą.

 

Sławek był osobą nietuzinkową w branży hazardowej. Jako jeden z pierwszych, po zmianach ustrojowych jakie nastąpiły pod koniec lat 80-tych, zainteresował się możliwościami jakie dawał wtedy wolny rynek. Był prekursorem tego rodzaju rozwoju eksploatacji automatów do gry, osiągając w tym trudnym biznesie swoiste wyżyny.

To dzięki Niemu i jego ciężkiej pracy nastąpiły zmiany w prawie, regulujące i zezwalające na legalizację działań AWP na polskim rynku. Był kreatorem jednej z największych firm branżowych – Fortuny, posiadającej w latach 2003 – 2012 znaczący sektor tego rynku.

Po zmianach prawa jakie nastąpiły w 2009 dzięki jego działaniom, ETS wydał wyrok miażdżący źle utworzone prawo, co pozwoliło na dalszy rozwój tego sektora. Zawsze był gorącym orędownikiem legalizowania i prywatyzowania tego typu działalności.

Jako biznesmen otaczał się bardzo kompetentnymi i zaufanymi pracownikami, którzy ufając w jego umiejętności pozostawali z nim przez wiele lat. Umiał nawiązywać alianse i porozumienia z partnerami, twardo stojąc na gruncie swoich oczekiwań.

Jego nietuzinkowość polegała na futurystycznym i racjonalnym podejściu do prowadzonych spraw i konsekwentnym realizowaniu swoich planów. Osiągając w tym wyżyny był jednocześnie osobą skromną i nie dążącą do publicznego rozgłosu.

Pozostawił po sobie cierpiącą Rodzinę i dużą grupę Przyjaciół i osób dla których był wzorem postępowania.

Składam serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie Sławka, wszystkim bliskim i osobom dla których ta wiadomość jest ciężka do zaakceptowania.

Iwo Bulski

 1. 0dszedl porządny, mądry, skromny człowiek. Sławku, zawsze można było na ciebie liczyć. Pozostaniesz na zawsze w pamięci. Spoczywaj w spokoju.

 2. Są osoby o których się nie zapomina przez całe życie bo trudno jest zapomnieć o kimś kto dał Ci tak dużo do zapamiętania

 3. A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi
  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt
  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili.

 4. O zmarłym nie wolno mówić źle, fakt że nie byłeś tuzinkowym człowiekiem, ale szkoda że nie mogłem powiedzieć ci tego osobiście… przebaczyłem twoją zdradę, oszustwo, wiele lat życia w zakłamaniu tylko po to byś mógł udowodnić swoją rację. Niech cie osądzi Bóg… w którego też nie wierzyłeś …twój były przyjaciel

  1. To trzeba być skończonym idiotą i imbecylem żeby pisać takie rzeczy w tym miejscu. Człowieku jesteś największym debilem na tej planecie i powinieneś zachować takie coś dla siebie!

 5. Dzięki tym automatom dogry ludzie wpadli w uzależnienie i ich rodziny przeżyły koszmar. Ten sektor uwazam za wyjątkowo zły , a człowiek który go rozwijał – niech go juz Bóg sądzi

  1. Droga pani .
   Dlaczego nie patrzy pani na sprawę w taki sposób ?
   Ten człowiek tzn p. Sławek dawał ludziom etat , właśnie z Ostródy, równie dobrze , mógł otworzyć cokolwiek w Olsztynie . Mówię tu o gastronomi , hotele …..Bóg osadzi każdego , panią również , takie słowa to mowa nienawiści , a w takiej sytuacji , mogłaby pani sobie darować . Czy ktoś zmusza ludzi do wejścia do lokalu z urządzano do gry? Czy ktoś ciągnie ich na łańcuchu ? Szantażuje czym kolejek zeby grali? Nie !
   Ludzie , którzy grali , grają i będą grać , z własnej i nie przymuszonej woli . Taki charakter , jak nie w lokalu, to szukają w internecie . Natomiast taka sama historia występuje z piciem alkoholu, dlaczego nikt o tym tak rozlegle nue komentuje, czemu jue nagłaśnia się tego w telewizji ? Przecież z powodu alkoholizmu cierpi cała rodzina , dzieci są bite, poniewierane, niekiedy wykorzystywane seksualnie , zona również przechodzi gehennę , dlaczego tego się nie nagłaśnia medialnie . Kolejny przykład dzieci od małego uzalezniane przez , właśnie samych rodziców do telefonów ( bajki) tablety , komputery, Xbox , czym starsze , tym więcej chce oglądać , a zarazem grać w rożne gry , to tu trzeba szukać . Zacznijmy remanent od siebie , to my rodzice od małego uczymy nasze dzieci , pozdrawiam

 6. Nikt nie nauczył tyle osobę od której nie Niechcialem się uczyć niczego nikt nie zrobił tyle nie robiąc nic dlamnie mentor biznesu i życia wzór na całe życie…szkoda ze tak późno dostrzegłem to

 7. Z tego wszystkiego nawet źle wpisałem ilość lat które się znaliśmy. To było 33 lata a nie jak wpisałem 23. No cóż emocje.

 8. 23 lata znajomości i 20 lat współpracy zawodowej z Tobą. To prawie połowa mojego życia zawodowego. Sławku, zawsze będę pamiętał jak dobrym byłeś człowiekiem . Twoja śmierć jest dla mnie zaskoczeniem. Żal i smutek że to tak szybko nastąpiło. Nie będzie już herbatki na tarasie i rozmów o życiu. Szkoda. Spoczywaj w spokoju.

 9. Sławku bardzo będzie mi brakować Twojej obecności,rozmów,żartów,dyskusji i świadomości że,jest obok mnie szlachetny Człowiek o wielkim sercu. Nie umiem powiedzieć żegnaj. Spotkamy się tam i jak zwykle pójdziemy na spacer.

 10. Jaka szkoda
  Nie bedzie montowania postepowan w prokuraturze apelacyjnej w rzeszowie przeciwko innym firmom, nie będzie attykulow w pulsie biznesu pisanych na podstawie materialow tych sledztw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *