Stronę, która przekierowuje do nielegalnego hazardu można wpisać do rejestru

hazard online

Bezpłatny portal gier społecznościowych, który jednak przekierowuje na stronę oferującą nielegalny hazard, można wpisać do specjalnego rejestru.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę spółki, której strony internetowe zostały wpisane do rejestru domen oferujących nielegalne gry hazardowe.

Chodziło o dwie strony internetowe, które trafiły do specjalnego rejestru domen służących oferowaniu gier hazardowych niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Spółka nie zgodziła się z taką oceną urzędników aparatu skarbowego i zażądała wykreślenia wpisów z rejestru. Przekonywała, że poprzez sporne domeny nie oferowano gier hazardowych. Zablokowane domeny są bezpłatnym portalem gier społecznościowych, których głównym założeniem jest zapewnienie darmowej zabawy i stworzenie społeczności użytkowników.

Firma podkreślała, że użytkownicy mają możliwość gry jedynie za pomocą wirtualnych żetonów, które nie przedstawiają rzeczywistej wartości. Serwis nie oferuje możliwości realnych wygranych w postaci nagród pieniężnych oraz rzeczowych.

Minister finansów, który zatwierdził wpis i blokadę, pozostał jednak głuchy na te argumenty. W jego ocenie strona internetowa umożliwiała udział w grach hazardowych typu gry na automatach. A urządzający je nie posiada koncesji lub zezwoleń uprawniających do urządzania gier hazardowych w Polsce. Oferowane gry skierowane są m.in. do polskich graczy, strona i regulamin są po polsku. Na stronie właściciel serwisu oferuje platformę gier kasynowych.

Całość czytaj na: rp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *