Studia podyplomowe o hazardzie już rozpoczęte

W sobotę ruszyły pierwsze wykłady na uczelni im. Leona Koźmińskiego zorganizowane przy współpracy z Gaming 5.0 poświęcone tematowi „Zarządzania na rynku gier losowych i zakładów sportowych”.

Po raz pierwszy w Polsce i bez precedensu w Europie podyplomowe studia zgromadziły w bardzo krótkim czasie komplet 30 słuchaczy. Są to głównie przedstawiciele działających już operatorów na rynku polskim a także osoby, które chcą poszerzyć i ujednolicić wiedzę o hazardzie i jego specyfice. Ze względu na ten bezprecedensowy charakter studiów o tematyce dotychczas niepodejmowanej przez inne wyższe uczelnie, te wydarzenie będzie na pewno kontynuowane w latach kolejnych.

Zajęcia poprzedzone były wystąpieniem pana Krzysztofa Janiaka p/o dyrektora oddziału Warszawskiego w Totalizatorze Sportowym, który przedstawił jego pozycję jako organizatora gier losowych, salonów gier na automatach oraz kasyna online z racji pełnionych obowiązków monopolisty na tym rynku. Zaprezentował  obecną pozycję spółki i wynikające z nich obowiązki, a także przypomniał historyczne umocowanie od początków jej istnienia. Przedstawił specyfikę działań i projekty będące w fazie realizacji, jakie z racji decyzji politycznych zostały Spółce zadedykowane. Przypomniał także o zaszczytnej funkcji patrona nad tym kierunkiem studiów, życząc wszystkim zarówno słuchaczom jak i wszystkim wykładowcom powodzenia w tej nowej dziedzinie nauczania.

Pierwsze wykłady były związane z wprowadzeniem w tą specyficzną tematykę branży. Zapoczątkowane wystąpieniem jednego z organizatorów, pana Stanisława Pogorzelskiego, który przedstawił rys historyczny organizowania i uprawiania hazardu w Polsce w ostatnich latach i ogólnie wprowadził wszystkich przybyłych w tematykę studiów. Podkreślił wyjątkowość tych studiów i ponad trzyletni okres przygotowań i zabiegania o pozyskanie partnerów, wykładowców i patronatu. Opisał też aktualną pozycję Gaming 5.0 w zakresie doradztwa i konsultacji w branży hazardowej. Zaprezentował także bardzo ciekawe wykresy przedstawiające obecną sytuację finansową w przychodach w podziale na poszczególne sektory rynku.

Po tym wprowadzeniu nastąpił cykl wykładów, w którym pierwszy był prowadzony przez radcę prawnego Przemysława Blocha, który wprowadził słuchaczy w tematykę obowiązujących obecnie podstaw prawnych funkcjonowania gier losowych i zakładów wzajemnych. Temat o tyle trudny, że zawierał ocenę przepisów prawnych i wykazywał różnorodność w interpretacji wielu jego zapisów.

 

Kolejnym cykl wykładów został przeprowadzony przez wydawcę portalu i Magazynu E-PLAY, pana Iwo Bulskiego. Temat jaki został w jego wykładach poruszony był związany z grami losowymi i zakładami sportowymi jako produktami na rynku i ich rodzajami. Po przedstawionym krótkim rysie historycznym dotyczącym istoty hazardu, nastąpiła klasyfikacja poszczególnych działów hazardu, ich opis i krótka charakterystyka. Wykłady mają na celu usystematyzowanie całości zagadnień hazardu na poszczególne sektory.

 

Rozpoczęta studia podyplomowe są doskonałym sposobem na podwyższenie kwalifikacji zawodowych u wszystkich jej słuchaczy, dając tym samym wielki zakres wiedzy z zagadnień dotyczących funkcjonowania i organizowania jego dziedzin.

Kolejne wykłady według harmonogramu zajęć odbędą się na drugiej sesji już 17 listopada, krótka notka prasowa zostanie wówczas również przedstawiona.

Gratulując organizatorom udanego startu oraz niezawodnej organizacji tych studiów podyplomowych, jako cała redakcja E-PLAY życzymy wszystkim ich uczestnikom poznania i doświadczenia ciekawych tematów z zakresu wiedzy o hazardzie; jego organizacji i sposobach rozwiązywania problemów, co niewątpliwie powinno być w przyszłości bardzo pomocne, także w pełnieniu obowiązków w dalszej karierze zawodowej.

2 komentarze(y) w “Studia podyplomowe o hazardzie już rozpoczęte

  1. Do Pana Michała Pis zrobił co ? Dalej salon na salonie tylko bez reklam.
    To tak jak by Pan się zesrał na środek dywanu i zastawił to fotelem
    widać że jest Pan niedouczony. Albo będzie legalizacja Albo będzie tak dalej jak jest
    tylko komu zależy na takim stanie rzeczy ? Macie pomysł???
    Anglia Niemcy itd tam to działa. Polska , Monopol hehehe jak H J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *